Žije v kontejneru o rozloze 10 m², interiér je hodně muziky za málo peněz: Nápadité a dokonalé řešení

Fotografie: ROLU / Creative Commons / Attribution 2.0

Bydlení v kontejneru se někomu může zdát nepřijatelné, ale věřte, že dobře navržený prostor může být funkčnější a prostornější než mnohý byt.

Stále častěji se setkáváme s malými kontejnerovými domy, které nabírají na popularitě. Brenda Kelly spojila vášnivý zájem o stavbu z lodních kontejnerů s potřebou rychlého řešení bydlení, které by nevyžadovalo mnoho byrokracie. Výsledkem je útulný kontejnerový dům přestavěný z 6metrového přepravního kontejneru. Má vše, co potřebujete, a je výjimečným příkladem funkčního a prostorově úsporného designu. Musíte ho vidět, abyste uvěřili.

Vše, co potřebujete

Dům v přepravním kontejneru má otevřený obývací pokoj a kuchyň. V obývacím pokoji je překližková stěna, která kopíruje stěnu v obývacím pokoji a tvoří pozadí pro postel. Na protější stěně je skříň s posuvnými zrcadlovými dveřmi, zatímco postel se zvedá a odhaluje ještě více úložného prostoru. K dispozici je malá ložnice s překližkovou akcentovou stěnou. V domě je i domácí kancelář s velkým psacím stolem, který je navržen tak, aby se mohl přeměnit na postel pro případ návštěvy hostů.

Brenda říká, že hlavní roli hrají nábytek a barvy. Taková malá kuchyňka se může stát velmi útulnou, pokud vymalujete stěny na bílo, použijete vysoké skříně a malou ledničku. To vše dodá bytu pocit větší prostornosti. Pohovka je rozkládací a slouží jako lůžko pro dvě osoby a zároveň vytváří další úložný prostor. Koupelna je prostorná. Průhledná střecha umožňuje přirozené vytápění této místnosti.

Ložnice se nachází pod obývacím pokojem. Je vysoká pouze jeden metr. Jeden metr však stačí na to, abyste si mohli lehnout na postel nebo se posadit, aniž byste museli kroutit hlavou. Co takhle podrobnější prohlídka? Můžete tak učinit kliknutím na video níže.

Hodně muziky za málo peněz

Lidé si uvědomují realitu nedostupného bydlení, rostoucích životních nákladů, vyčerpávajících se přírodních zdrojů a dlouhých hodin práce ve stresujících zaměstnáních a dochází jim, že život je víc než jen obklopovat se drahým majetkem, pracovat 80 hodin týdně, abyste zaplatili účty, a obětovat cenný rodinný a volný čas. Není divu, že svět rychle přijímá koncept bydlení v malém domě. Malé domy, včetně bydlení v přepravních kontejnerech, se prosazují po celém světě.

Dům v přepravním kontejneru je cenově dostupnou variantou s minimálními náklady na údržbu a průběžný provoz, která vám může umožnit méně pracovat a stresovat se, mít větší disponibilní příjem, žádné dluhy na kreditních kartách a méně domácích prací. Zůstane vám tak více času a peněz na věci, jež máte rádi, jako je cestování, koníčky, dobrovolnická práce a trávení času s přáteli a rodinou.

Zdroj: TinyHouseTalk

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*