Žena vážila 139 kg a chtěla se stát modelkou. Proměna, kterou kvůli svému snu musela projít, vám vyrazí dech

Fotografie: Pixabay

Sny jsou od toho, aby se plnily. A to platí i o těch, které na první pohled vypadají jako nereálné. Jeden takový se splnil v následujícím příběhu. 

Mladá Monalisa měla již od dětství sen o tom, že se jednou bude procházet po molech v nádherných šatech. Jejím cílem bylo stát se světoznámou modelkou. Již od dětství si nacvičovala správnou chůzi, výraz, ale dokonce i děkovný proslov. Bohužel ale, jak se říká: člověk míní, život mění. A jí bohužel život nepřinesl dráhu světoznámé modelky, ale matky od rodiny. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monalisa Moura (@monnamoura2013)

Během druhého těhotenství se její sny rozplynuly

O jejím snu vědělo celé její okolí i rodina, protože už od dětství nemluvila o ničem jiném. Když se však seznámila s mužem, kterého si později vzala, vše se změnilo. Zásadní zlom totiž nastal, když se rozhodli založit rodinu. První těhotenství pro Monalisu nebyla taková komplikace, během toho druhého ale její váha stoupla o neuvěřitelných 70 kilogramů. 

Fotografie: Freepik

Vysoká tělesná hmotnost ale nebyl její jediný problém. S vyšší hmotností se u Monalisy začaly objevovat také různé zdravotní obtíže, které jí nejen komplikovaly život, ale také ztěžovaly péči o její dvě děti. Spolu s váhou 139 kilogramů začaly Monalisu trápit i problémy s klouby a jednoduchý pohyb pro ni byl čím dál tím obtížnější. 

Nechala se inspirovat příběhem jiných lidí 

I díky zdravotním problémům se rozhodla se svým tělem něco udělat. Hledala různé životní příběhy, aby zjistila, jestli je vůbec možné zhubnout tolik kilogramů. Na internetu zjistila, že ano, a příběhy ostatních lidí se nechala inspirovat. I díky nim se rozhodla svůj život změnit a jít si za svým dětským snem. 

Fotografie: Freepik

Monalisa se rozhodla podstoupit operaci, která zmenšila objem jejího žaludku. K tomu začala držet dietu a doslova své tělo mučit. Nechtěla se vzdát své představy, že se jednou objeví na molu. Problém ale nastal právě kvůli její posedlosti. Musela začít brát léky na psychiku a ty jí dopomohly k tomu, že i přesto, že se jí povedlo zhubnout, náhle znovu 30 kilogramů nabrala. 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monalisa Moura (@monnamoura2013)

Jenom to ji dovedlo k zamyšlení a došlo jí, že hladověním svého snu nedosáhne. Rozhodla se tedy vyhledat pomoc odborníka a vydat se cestou zdravé výživy a pravidelného cvičení. Vše ale v omezené míře a pod dohledem odborníka. V 31 letech se pak stala hvězdou fotbalového klubu a hlavní roztleskávačkou. Její váha je v současné době nádherných 68 kilogramů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monalisa Moura (@monnamoura2013)

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]