Životnost vánočního stromku lze prodloužit výběrem, vodou i řezem

Trápí vás životnost vánočního stromku, který málokdy vydrží tak dlouho, jak potřebujete? Řadu chyb děláte vy sami. Podívejte se s námi, jak se jim vyvarovat. Díky tomu vám doma vydrží mnohem déle dokonale čerstvý a krásný, než tomu bylo kdykoliv předtím. Pokud nevěříte, zkuste to letošní Vánoce.

Vybírejte čerstvý

Pokud stromeček klasicky kupujete, může to být problém. Jsou ale možnosti, kdy lze vyrazit přímo na plantáže se stromky a tam si jeden říznout. V tu chvíli máte jistotu, že životnost vánočního stromku bude skutečně dlouhá, jelikož kupujete ten čerstvý.

Dejte ho do vody

Stejně jako jakékoliv klasické rostliny, tak i vánoční stromek potřebuje dostatek vody. Proto ho dejte do vody co nejdříve po tom, co si ho přivezete domů. Čím déle je bez vody, tím větší je riziko, že vám velmi brzy uschne. Proto na to pamatujte.

Hlídejte hladinu vody

Důležité je také pravidelně hlídat hladinu vody. Jakmile jí stromek trochu vypije a hladina vody klesne, je ihned třeba ji dolít. Nikdy by se neměl vyskytnout den, kdy váš stromeček bude bez vody.

Udělejte nový řez

Pokud váš stromem není úplně čerstvý, ale byl uříznutý před nějakou dobou, udělejte nový řez. To proto, aby mohl lépe absorbovat vodu, do kterého ho dáte. I touto jednoduchou metodou lze životnost vánočního stromku poměrně jednoduše a rychle prodloužit.

Kupte správný druh

Jsou druhy, které vydrží déle a které méně. Pokud chcete životnost vánočního stromku skutečně prodloužit co nejdéle to půjde, potom doporučujeme vybrat ten pravý. A o jaký se jedná? Je to jedle, ta navíc zaujme i tím, jak krásně vypadá.

Dejte ho na správné místo

To by mělo být spíše chladnější. Pokud byste svůj strom umístili třeba k topení, nebo k vašemu krbu, rozhodně to jeho životnosti neprospívá. Navíc u krbu může vlivem tepla a odlétajících uhlíků hrozit i nemalé riziko požáru. Pozor na to.