Zkuste je jinak. Kefírové palačinky překonávají klasické recepty

Honí vás mlsná, ale nemáte mléko na přípravu těsta? To vůbec nevadí. Zkuste mnohem lepší kefírové palačinky. Je zajímavé, že vznikly v podstatě omylem, když na ně byla velká chuť, ale v lednici nebyla ani kapka mléka. A tak se místo něho použil kefír. Bylo to spojeno s obavami, ale když se ochutnala první palačinka, bylo jasné že lepšího receptu stoprocentně není. Zkuste ho také.

Připravte si dokonalé kefírové palačinky. Toto budete potřebovat

Už víte, co je tou hlavní unikátní surovinou. Ale ještě nevíte, jaké budete potřebovat dále. Proto se společně podíváme na soupis všech jednotlivých, díky kterým budete mít jistotu, že i vaše budou naprosto dokonalé.

  • 2 dcl kefíru
  • 1 vejce
  • 2 lžíce cukru
  • 250 g mouky
  • 1 špetku soli
  • 1 lžičku prášku do pečiva
  • 1 lžičku vanilkového extraktu

Základem je příprava hladkého těsta

Kefírové palačinky se dělají naprosto stejně, jako jakékoliv jiné. Základem je i tady těsto, které by mělo být, pokud možno hladké a vláčné. To vznikne tak, že smícháte všechny suroviny dohromady. Určitě je na místě použít ruční šlehač, který vám ušetří mnoho práce i starostí. Pokud by těsto bylo až příliš řídké, tak přidejte mouku. Pokud by naopak bylo až moc tuhé, přilijte kefír. Jistě neděláte palačinky poprvé, a tak tušíte, jak mí vše vypadat.

Nyní na pánev a poté ochutnat

Jste s těstem spokojeni? Pokud ano, již se můžete pustit do přípravy. Rozehřejte pánev, na kterou bude patřit i trocha oleje. Když je horký, nalijte na ni přiměřené množství těsta, které by se mělo rozlít až do okrajů. Potom smažte palačinku nejprve z jedné a potom z druhé strany. Když je hotová, přendejte ji na talíř.

Čím ji naplnit?

To je na vás. Můžete ji ochutnat klidně i samotnou abyste zjistili, jak jsou kefírové palačinky zajímavé. Stejně tak ale můžete zkusit i oblíbenou marmeládu, stejně jako to může být i tvaroh, ale hodí se i arašídové máslo, lískooříškový krém, nebo neméně zajímavá skořice s cukrem. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]