Před 33 lety si žena koupila prsten za 260 Kč na bleším trhu. Nyní se ale přišlo na jeho astronomickou hodnotu

diamantový prsten
Fotografie: Unsplash

Mnoho lidí chodí rádo na bleší trh. Je na tom totiž něco vzrušujícího, jelikož nikdy nevíte, co zde najdete. A hodnota také může pěkně klamat. Jedna žena to po nějaké době sama zjistila.

Šance, že narazíte na neznámý Picassův obraz nebo neocenitelnou starožitnou vázu, je samozřejmě neuvěřitelně malá, ale rozhodně ne nemožná. Štěstí si samozřejmě vybírá samo a tou šťastnou se stala dnes devětapadesátiletá Debra Goddardová. Zhruba před 33 lety si koupila prsten za zhruba 11 eur (asi 260 Kč) na bleším trhu. Myslela si, že prsten je velmi krásný, ale netušila, že se ukáže jako cenný.

Šperk o velmi vysoké hodnotě

Jednoho dne se totiž Debra rozhodla zajít do klenotnictví, a když zde zjistila, jak je šperk drahý, nevěřila vlastním očím i uším. Když jsem šla do klenotnictví, málem jsem omdlela, řekla médiím Debra. Jednalo se totiž o skutečný diamant. Celé noci nad tím přemýšlela a spánku opravdu moc nedala. Je zajímavé, jak taková prostá, miniaturní věc může mít takovou hodnotu.

Za kolik se šperk přesně prodal?

Po nějaké době přemýšlení vzala Debra prsten do aukční síně. Zde bylo potvrzeno, že se jedná o diamant (26,27 karátů), a následně byl prsten v roce 2019 vydražen. Šperk se nakonec prodal za 878 000 eur (takřka 21 milionů Kč). Po odečtení nákladů aukce Debra získala 558 000 eur (cca 13 milionů Kč). To rozhodně není špatné za 11eurovou investici. I těm nejbohatším by to zcela jistě vykouzlilo úsměv na tváři.

Jak peníze nakonec utratila?

Část peněz Debra utratila za rozmazlování své matky. Jely spolu například na Barbados a viděly třeba i Toma Jonese a Céline Dion v Las Vegas. Debra však i nadále žije naplno. Peněz si užívá a stále cestuje, potkává nové tváře a objevuje nová místa. Dá se říci, že své bohatství patřičně využívá.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*