„Můj manžel se záhadně ztratil pár týdnů po svatbě. Pravdu jsem zjistila až po 68 letech“

Fotografie: Pexels

Když se koná nějaká svatba, jsou novomanželé vždy nervózní. Tento novomanžel se však po 6 týdnech od svatby ztratil a jeho žena jej nepřestala nikdy hledat. 

Většina lidí by si pravděpodobně myslela, že pokud se ženich ztratí krátce po svatbě, tak že nejspíše utekl od své ženy. V mnoha případech to tak ale není a lidé tyto situace ulehčují špatným humorem. Podobnou situací si prošla i jedna žena, která si vzala svého muže a po 6 týdnech jej začala pohřešovat. Její hledání však skončilo až po 60 letech, kdy zjistila celou pravdu o svém muži.

Velké množství pohřešovaných osob

V evidenci pohřešovaných osob, které nelze najít i několik let, je veliké množství lidí. Pokud by se někdo podíval na přesné číslo pohřešovaných osob, pravděpodobně by se člověk trochu vyděsil. Během války byla tato čísla mnohem vyšší a mezi pohřešovanými osobami se nacházel i muž této ženy, který 6 týdnů po svatbě zmizel a nikdo o něm nic nevěděl.

Krásné seznámení mladého páru

Žena jménem Peggy Lou Seale Harris se narodila 25. června v roce 1924 ve Vernonu v Texasu. Jakmile dokončila střední školu, pracovala jako pokojská a poté jako zubní asistentka. Když jí bylo 18 let, vstoupily Spojené státy do 2. světové války a Peggy vstoupila do armády, kde se stala jedinou ženskou mechaničkou na letecké základně Altus v Oklahomě. Zde se jí naskytl moment k seznámení se svým manželem. Seznamovací cesta ale byla trochu trnitá.

 Peggy nechtěla psát cizímu muži

Na základně potkala svého budoucího tchána jménem Virgil Harris. Tomuto muži se Peggy zalíbila, a proto jí řekl o svém synovi, který určuje, jaké opravy je potřeba provést na strojích, které se vracejí z války. Virgil nabídl Peggy, že může napsat dopis jeho synovi. Peggy však tuto nabídku odmítla, protože nechtěla psát někomu, koho vlastně vůbec nezná. Virgil však brzy řekl o Peggy svému synovi Billiemu a ten se rozhodl převzít situaci do svých rukou.

starý dopis
Fotografie: Freepik

Peggy dostala dopis od Billieho

Billie si řekl, že nebude ztrácet čas a Peggy napsal dopis. V té době trénoval v San Antoniu a Peggy mu na jeho dopis odepsala. Od té chvíle si začali dopisovat a jakmile měl Billie povolení, odlétl za Peggy do Oklahomy. V momentě, kdy přilétl, čekala už na něj Peggy a Billie se na ní ihned usmál a pozdravil ji. Zpočátku mezi sebou měli oba dva přátelské vztahy, ale ty se brzy přehouply v něco více. V září roku 1943 se vzali Tallahassee na Floridě.

Billie musel do války

Po 6 týdnech od svatby Billie dokončil pilotní výcvik a byl povýšen na podporučíka. Chvíli poté mu dorazil povolávací dopis a on musel odjet do války. Poslední zprávu, kterou Peggy o Billiem měla bylo to, že byl Billie poslán do Evropy, aby na misích létal se stíhačkou P-51 Mustang. V červenci roku 1944 byl Billie prohlášen za nezvěstného a o chvíli později byl považován za mrtvého. Peggy i rodiče Billieho věřili, že se Billie dostal zpět do Spojených států a pouze ztratil paměť. I přesto jej ale hledala.

Peggy nepřestala Billieho hledat

Protože to Peggy nechtěla jen tak vzdát, rozhodla se začít Billieho hledat společně s bratrancem Billieho Altonem Harveym. Harvey poprosil o záznamy jeho bratrance a v těchto dokumentech zjistil, že po Billiem pátrá i jakási Francouzka. To Peggy naštvalo. Peggy během několika let pracovala například jako zeměměřič nebo ve firmě, která se zabývala těžbou stříbra. O několik let později si zamilovala sněžné skútry a začala o nich psát. Časem byla díky tomu považována za odbornici na toto téma.

Následně se Peggy vrátila do rodného domu ve Vernonu v Texasu, kde se jí podařilo dostudovat. V životě také hodně cestovala a pracovala. Až do roku 1994 pracovala jako knihovnice na Vernon College a poté odešla do důchodu. Během všeho stále hledala svého Billieho. O několi let později ve věku 86 let se jí konečně podařilo najít pravdu. Přišel jí totiž dopis, ve kterém stálo, že Billie byl zabit.

Až do té chvíle zvládl Billie 100 misí a v červenci roku 1944 dostal povolení letět domů. V tu chvíli Billie napsal dopis Peggy, jak se na ní moc těší a že se mu stýská. Mezitím však musel podniknout ještě jednu misi, která se mu stala osudnou, protože jeho letadlo sestřelil nepřítel. V tu chvíli měl dvě možnosti, buď vyskočí z letadla s padákem a zachrání si život nebo letadlo nasměruje mimo vesnici / osadu a obětuje se pro civilní obyvatelstvo.

Vesničané, kteří objevili letadlo

V roce 1944 vesničané nalezli letadlo a tělo Billieho. Toho pohřbili na hřbitově a od té doby mu vzdávají každý rok hold. Lidé z vesnice pozvali Peggy na oslavu výročí osvobození spojeneckými silami a Peggy se těchto oslav zúčastnila. Francouzka, která se po Billiem také ptala, pocházela právě z vesnice, kterou Billie zachránil. Od této chvíle se každý rok Peggy vracela do Francie, aby navštívila hrob svého manžela. Za celý svůj život se nikdy nevdala a také nikdy nepřestala hledat svého muže.

Zdroj: Alo

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*