Vyřešte optický rébus do 6 sekund a překonáte světový rekord. Úspěšně ho zatím vyřešilo jen 17 % lidí z České republiky

iluze stromy tráva
Fotografie: CanvaPhotos

Vyzkoušejte si tuto optickou výzvu a najděte všechna zvířata na obrázku. Správně jej dokáže vyřešit pouze 17 procent lidí a světový rekord je vyřešení za pouhých 6 vteřin.

Optické iluze jsou populární pro svojí jedinečnou schopnost, díky které zjistíte, jak jste na tom s inteligencí, všímavostí a bystrostí. Mnoho optických iluzí funguje na principu ukrytí nějaké části obrázku. Tato optická iluze, kde je cílem najít všechna ukrytá zvířata, vám však dokáže zamotat hlavu. Jednodušší optické iluze většinou skrývají pouze jedno zvíře nebo jiný obrázek, tato se řadí mezi obtížnější, pokud nevíte kolik ukrytých zvířat zde ve skutečnosti je.

Ukrytá zvířata v iluzi

Pokud jste se již na obrázek podívali, pravděpodobně jste zjistili, že na obrázku jsou některá zvířata jasně viditelná. V případě, že si myslíte, že máte spočítáno, vraťte se a podívejte se znovu. Na této optické iluzi je ukryto celkem šest druhů zvířat. Některé z nich jsou malé, některé velké. Některá zvířata jsou viditelná na první pohled, jiná si na odhalení musí počkat velmi bystrým pozorovatelem.

Podle New York Post dokáže všechna zvířata identifikovat pouze 17 procent lidí. Tito lidé patří mezi jedince s velmi vysokým IQ, protože pouze velmi inteligentním lidem pracuje mozek tak rychle, aby tuto optickou hádanku vyřešili za pouhých 6 sekund a vytvořili tak světový rekord. Pokud vám však 6 vteřin již uběhlo, nezoufejte a dejte si čas, zvířata jistě najdete.

iluze stromy tráva
Fotografie: CanvaPhotos

Kde jsou zvířata skrytá?

V případě, že jste našli jen ta zvířata, která jsou jasně viditelná nebo si myslíte, že jste odhalili všechna, nyní si své tvrzení můžete ověřit. Jedním ze zvířat viditelných na první pohled je motýl skrytý ve spodní části obrázku. Na levé straně ve středu stromu je ukrytý krokodýl. Dalším je velbloud, který jí ovoce ze stromu poblíž hory a přímo nad hlavou velblouda je králík.

test osel náhled

Starý francouzský test hodnoty IQ: Jen géniové dokážou na obrázku najít obličej mlynáře do 15 sekund

zvířata řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Dalším skrytým zvířetem je had, který se ukrývá v trávě a poslední je žába na stromě na pravé straně obrázku. Někteří lidé tvrdili, že je tato iluze příliš snadná. Jeden z pozorovatelů věděl odpověď za 17 vteřin, další jen za 8. Jeden génius našel na obrázku dokonce 9 zvířat. Tito lidé jsou nejspíše zkušení pozorovatelé, avšak tato iluze může pobavit i lidi, kteří jsou iluzemi nepolíbení.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]