3 tipy jak oslavit výročí netradičně

Najdou se tací, kteří si nenechají ujít žádnou příležitost k oslavě, ale i tací, kteří na významná data hřeší. Přesto existují výročí, na které je třeba pamatovat.

Jedním z takových je počátek vztahu s drahou polovičkou. Nebaví-li vás již otřepané večeře a pugét růží, přinášíme vám několik tipů, jak tento den prožít trochu jinak.

Návrat v čase aneb znovu první rande

Zkuste se vrátit se svým protějškem na jeden den tam, kde to všechno začalo. Zavzpomínejte na okamžiky, kdy jste ani jeden ještě neměli tušení, jestli to celé vůbec vyjde a zda nakonec spolu vydržíte. Třeba vám tato vzpomínka prvního rande připomene, proč jste do toho šli a co přesně vás na tom druhém uchvátilo.

Romantika nadevše

Pokud však tradičně lpíte na večeři při svíčkách, pojměte celý koncept krapet jinak a vydejte se do městečka Dětenice – najdete ho poblíž Jičína. Tam se totiž každým dnem uskutečňují tematické gastronomické hody. Dětenická krčma je již po mnoho let jedním z mála restauračních zařízení, jež moderní gastronomii a stolování nepreferuje. Výzdoba, menu i chování obsluhujícího personálu, je z dob středověku. I obyčejný oběd se tak stává nevšedním zážitkem. Místní specialitkou je pečené maso na otevřeném ohni. A plánujete-li krčmu navštívit v hodinách večerních, u večeře zažijete i speciální středověký program.

Vidět můžete ohňovou show, řezání jazyka, popravu oběšením, souboj těžkooděnců, upalování čarodějnic nebo divokého medvěda. V průběhu celého programu hraje živá hudba, na kterou se do rytmu vlní krásné tanečnice. Nechybí ani šermíři či žebráci. Do konce měsíce srpna zde probíhá každé pondělí akce Dětenice ženám. To mají všechny ženy v doprovodu své drahé polovičky vstupné na zámek, do pivovaru i do pekla úplně zdarma. Mimo jiné je zdarma i večeře.

Připomeňte si významné datum dobrým skutkem

Namísto utrácení těžce vydřených peněz za zbytečné dárky, dejte je dohromady a společně udělejte dobrý skutek. V současné době lze například poslat domácí zvířátko (kočka, pes a jiné) do některé z rozvojových zemí, adoptovat na dálku dítě či se podílet na výstavbě školky. To záleží pouze na vás, co si vyberete. Jste-li zvířecími milovníky, můžete vyrazit do nejbližšího útulku a pořídit si dalšího člena rodiny.

Obrázek: pixabay.com