51letá žena porodila svou vlastní vnučku. Splnila tak přání své dcery

Fotografie: Depositphotos

Julie Loving odnosila dítě své dcery. Breanna zpočátku o nabídce své matky pochybovala, ale nakonec se ona i její manžel Aaron rozhodli, že to bylo dobré rozhodnutí.

Pár Breanna a Aaron Lockwoodovi z Chicaga ve státě Illinois se vzali v roce 2016. Protože Breannin dědeček trpěl vážným onemocněním – rakovinou, začali se manželé krátce po svatbě pokoušet o početí. Chtěli mít dítě, než její dědeček zemře. Breanna vždycky věděla, že chce být matkou, ale po mimoděložním těhotenství, čtyřech neúspěšných přenosech embryí a třech potratech si nebyla jistá, jestli se jí to podaří. Jednapadesátiletá žena v ohromné fyzické kondici byla pro Breannu dokonalou náhradní matkou – a shodou okolností také její matkou.

Vždycky si přála otěhotnět

Breanna a její manžel se několik let snažili počít dítě, při prvním pokusu se to však málokdy podaří hned. Po několika měsících snažení o početí manželé navštívili kliniku a zeptali se na asistovanou reprodukci. Poradili jim, aby to zkusili, a tak se vydali na dlouhou a náročnou cestu. Breanna se snažila na léčbu reagovat a manželé bojovali mnoho měsíců s neúspěchy a dvěma potraty, než bylo Breanně sděleno, že se u ní vyvinul Ashermanův syndrom. Jedná se o stav způsobený srůsty v děloze.

Štěstí za 3 miliony korun

Právě v tomto bodě Brenniny obtížné cesty k rodičovství jí lékař navrhl náhradní mateřství jako možnou alternativu. Přestože Breanna a Aaron stále toužili stát se rodiči, náhradní mateřství by pro ně bylo příliš nákladné. Stálo by to téměř 100 000 amerických dolarů (okolo 3 milionů českých korun). Sen se zdál být nedosažitelný, dokud jim Julie Loving, Breannina vlastní matka, nenabídla pomoc a nestala se jejich náhradní matkou.

Breannina matka měla pocit, že s dcerou prošla celým procesem od začátku. Sdílela s ní všechnu její bolest a zármutek. O sobě věděla, že je zdravá 51letá žena a že to pro svou dceru může udělat, když se o sebe bude dobře starat. Podotkla, že se necítila na padesát, spíš na třicet. Když Breanna představila svou matku jako možnou náhradní matku, lékaři na klinice byli nedůvěřiví a skeptičtí. Snažili se ženám tento nápad vymluvit.

Po mnoha testech však byla Loving i přes svůj pokročilý věk jako náhradní matka schválena. „Jedná se samozřejmě o velmi ojedinělý případ, který byl proveden po pečlivém a individuálním lékařském, psychologickém a etickém posouzení,“ uvedla lékařka z americké kliniky. Loving řekla, že se před porodem soustředila na udržování kondice. Dvakrát uběhla Bostonský maraton a snažila se o sebe pečovat vařením dobrých a výživných jídel.

Kniha miminka je poněkud zvláštní

Když se Breanna snažila otěhotnět, většinu věcí si nechávala pro sebe, ale o svůj příběh se šťastným koncem se rozhodla podělit se svými více než 31 000 sledujícími na Instagramu. Loving se nakonec podařilo otěhotnět, i když matkou je její dcera a otcem její zeď. Po úspěšném absolvování řady screeningových testů bylo Julii implantováno embryo vytvořené z Breannina vajíčka a Aaronových spermií.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Breanna Lockwood (@breannalockwood)

Po narození se dítěti zakládá jeho první album, kniha, kam se lepí fotky a píšou různé zajímavosti o rodičích, o narození atd. „Kniha miminka vypadá v tuto chvíli bláznivě,“ říká Breanna. Breanna se rozhodla, že se o příběh podělí se světem, aby oslavila svou maminku a všechno, co dokázala. Dodává: „Ten pocit, jak bych pro to dítě udělala úplně všechno, se odráží od toho, co pro mě udělala moje máma. Oběti, které podstoupila, aby přivedla na náš svět tento malý kousek nebe, mi berou dech.“

Zdroj: CBSNews

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]