6 kroků k dokonalé manikúře, která vydrží! Jak na to?

Není žádnou novinkou, že nehty jsou vizitkou každé ženy. Byť se jedná o velmi malou část vašeho těla, díky jejíž zanedbatelnosti možná nabýváte dojmu, že si ji nikdo nemůže všimnout, věřte, že je to jedna z prvních věcí, kterou vaše okolí zmerčí. Zvláště při podání ruky je dokonalá manikúra nepsanou povinností. Není nic horšího, než když někomu podáte ruku s okousanými nehty, na kterých se ještě zuby nehty drží zbytečky posledního nánosu laku. Fuj.

Milé dámy, a teď ruku na srdce: V jakém stavu jsou vaše nehty? Někdo si na vzhledu svých rukou dává dostatečně záležet, jinému je to naopak úplně jedno. V dnešním článku vám představíme dokonalou manikúru, kterou v šesti jednoduchých krocích zvládnete i vy.

Udělejte si z toho příjemný rituál!

Péče o vaše ruce potažmo i nehty rozhodně není nevítaná činnost, ke které byste museli přistupovat s nelibostí. Ba naopak, udělejte si z ní příjemný a vítaný rituál, na které se budete těšit! Jednou týdně si udělejte chvilku jen sami pro sebe, pusťte si oblíbený pořad v televizi či relaxační hudbu, uvařte si výborný čaj či chutnou kávu a u péče o vaše nehty odpočívejte. Uvidíte, že si na to brzy zvyknete.

 • Krok č. 1: Odlakování

  Pokud se na vašich nehtech drží předchozí nátěr laku, použijte k jejich odlakování bezacetonový odlakovač. Snažte se k tomuto kroku přistupovat pečlivě, aby ani v zákoutích vašich nehtů nezůstaly zbytečky starého laku.

 • Krok č. 2: Kůžička

  V tomto kroku je třeba si hned zkraje uvědomit, jakou variantu ke změkčení kůžičky okolo nehtů zvolíte. Existuje varianta suchá a mokrá. Při mokré metodě nechte vaše nehty minimálně 10 minut namočené ve vlažné lázni, ovšem v tomto případě pozor s následným ošetřením nehtů. Při suché metodě namočte jen tu část, která je potřeba.

 • Krok č. 3: Očista

  Ruce si důkladně umyjte mýdlem a osušte dosucha.

 • Krok č. 4: Úprava požadované délky

  Máte-li až zbytečně dlouhé nehty, které vám překáží při každodenních činnostech, zkraťte je na vámi požadovanou délku. Delší nehty nůžkami, kratší pomocí pilníku.

 • Krok č. 5: Špína pod nehty

  Věřte, že špína usazená za nehty rozhodně nevypadá dobře. K jejímu odstranění můžete použít nůžtičky nebo pilník.

 • Krok č. 6: Lakování

  Finální krok představuje estetickou úpravu vašich nehtů. V tomto bodě si můžete být jisti, že jste již na samotném konci a pro většinu žen je tato fáze ta nejpříjemnější. Můžete zde popustit uzdu vaší fantazii. Nehty si můžete nalakovat bezbarvým lakem, ale i lakem nejrůznějších barev a odstínů. Šikovné ženy mohou přidat drobné malůvky či přilepit kamínky.

Obrázek: FreeDigitalPhotos

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]