Stává se vám, že se nudíte? Pak přinášíme tipy, jak se zaručeně nikdy nenudit

Občas se stává, že může přijít den, kdy absolutně nevíme, co dělat. Jenže je nám líto volný čas jen tak promarnit nicneděláním. Během léta se to moc nestává, protože lze kdykoliv vyrazit k řece, potoku, na procházku po lukách. Horší je v tomto ohledu podzim, který bývá sychravý nebo zima, když venku hodně mrzne. Přinášíme vám tipy, které je vhodné si zapsat či někam uložit, a až tato chvíle nastane, čerpat z tohoto seznamu.

Čtěte a vzdělávejte se

Vezměte do rukou nějakou zajímavou a naučnou knížku nebo zkuste některý z online kurzů. Klidně se však začtěte i do románu, pokud vás naučná knížka neláká, díky čtení si rozšíříte slovní zásobu. Zkusit můžete také studium cizího jazyka. Využijte právě tento čas, kdy skutečně nemáte toho moc na práci.

Zacvičte si

Cvičit můžete i z pohodlí svého domova. Že nevíte, co cvičit? Prolustrujte YouTube nebo si stáhněte zdarma některou z aplikací. Posilovat se dá i bez činek. Dokonce ani na kardio cvičení nepotřebujete žádné přístroje a mnoho prostoru. Výtečná je i jóga, která zklidní mysl a protáhne tělo.

Začněte uklízet

Tohle asi není rada, kterou by chtěl každý slyšet. Nicméně právě úklid vás nakopne a třeba při něm zjistíte, že máte ve skříni staré šaty, které můžete přešít. Nebo, že máte spoustu drobných předmětů a hodilo by se vyrobit na ně originální úložný box. Ve finále budete mít i dobrý pocit z uklízeného bytu.

Pozvěte někoho na návštěvu

Zavolejte někomu, koho jste dlouho neviděli a stýská se vám po něm. Pozvat na kafíčko a nějaký ten zákusek můžete kamarádku, kamaráda nebo někoho z rodiny. Případně si domluvte návštěvu u někoho vy.

Uvařte nebo upečte něco dobrého

Nevíte-li, co zrovna dělat a je vám dlouhá chvíle, běžte jednoduše do kuchyně a připravte něco dobrého. Oprašte staré recepty nebo zkuste něco úplně nového. O tuto dobrotu se pak můžete podělit s dobrými sousedy nebo vzít kolegyním do práce.

Udělejte si domácí manikúru a pedikúru

Domácí zkrášlování je zábava, která vám může ukrojit něco z vašeho času, pokud nevíte, jak s ním momentálně naložit. A kdyby se vám ještě zdálo, že to stále nestačí, přidejte i domácí pleťovou masku a zábal na ruce i nohy nebo relaxační koupel a poslech příjemné hudby.

Vyrazte někam sami

Nečekejte, až bude mít někdo na vás čas. Život vám tak uteče mezi prsty a nic moc si neužijete. Běžte na vyhlášenou horkou čokoládu do místní cukrárny či kavárny, na procházku nebo do galerie. Nebudete jediní, kdo vyráží vstříc dobrodružství a zábavě sám. Možná někoho nového i poznáte.

Další možnosti

 • Naučte se plést nebo háčkovat

 • Začněte šít jednoduché věci

 • Vyberte si nějaké kreativní tvoření, které najdete na tomto webu

 • Začněte fotografovat

 • Udělejte pořádek ve vaší šatní skříni

 • Vytřiďte si obuv a hned ji patřičně umyjte a ošetřete

 • Přesaďte kytky, pokud to již potřebují

 • Naučte se pěstovat bylinky a začněte hned 

 • Kupte si tapetu a ozdobte starý nábytek

 • Čarujte s barvami, renovujte starší nábytek

 • Běžte alespoň na krátkou zdravotní procházku, pohyb vám prospěje

Obrázky: pixabay