6 podceňovaných bylin, které se pyšní zdravotními benefity: Čistí špatnou krev a detoxikují celé tělo

Pokud chcete udělat něco navíc pro své tělo a jeho zdravé fungování, rozhodně dejte šanci těmto šesti bylinkám. Mohou vám pomoci s různorodými problémy. 

Bylinky se používaly ve spojitosti s lepším zdravím již od pradávna a i do dnešního dne je lze považovat za důležitého pomocníka. Nachází se v nich totiž mnoho látek, které jsou prospěšné pro tělo. Jakmile se v nich jednou vyznáte, mohou vám výrazně zlepšit celkovou kvalitu dosavadního života. Těchto šest bylinek vám pomohou s očištění krve, detoxikací orgánů a nebudou na škodu ani pro vaši pokožku, která bude krásnější než kdy dřív.

S bylinkami k lepšímu zdraví

Lopuch si zamilujete z mnoha důvodů

Jestliže máte v poslední době problémy s oběhovým, močovým, dýchacím či lymfatickým systémem, pak rozhodně vsaďte na lopuch. Ten totiž dokáže pomoci s vylučováním toxinů a odpadů zejména z jater, žlučníku a ledvin prostřednictvím pocení. Pomůže vám regulovat hladinu cukru v krvi a vyčistit pokožku. Hodí se tedy i při ekzémech či lupech. Zde je nejdůležitější kořen, který můžete podávat ve formě kapslí, tinktury nebo čaje. Jen je tedy nevhodný pro kojící a těhotné ženy.

Pampelišky jsou levné a dostupné

Pampeliška je známá pro své močopudné účinky a zároveň vám poslouží i jako přírodní projímadlo. Pomáhá vylučovat z těla přebytečné toxiny a zároveň přitom neodvádí důležité minerály z těla. Zároveň vám pomůže s detoxikační činností jater a ledvin, pomáhá i pročistit krev. Dokáže i čistit pokožku. Mladé listy přidávejte do salátů či je konzumujte holé, jsou bohaté na železo či kyselinu listovou. Kořen podávejte jako tinkturu, čaj nebo jako kapsle.

Kopřiva vás nemusí jen popálit

Listy kopřivy sice dokážou pěkně podráždit pokožku, jsou ovšem velice prospěšné při problémech s pokožkou hlavy. Kopřiva zároveň pomáhá vylučovat kyselinu močovou, což se hodí lidem s opakovanými záněty močových cest. Zároveň vám dokáže mimo jiné i pročistit krev, odvádí vodu z těla a pomáhá s otoky. Užívat můžete listy či kořen a je jedno, jestli ve formě šťávy, tinktury nebo čaje.

Zlatobýl je v bylinkářství důležitý

Zlatobýl je považován za účinný v boji proti bakteriím, které jsou odolné vůči antibiotikům, což je nesmírně důležitá funkce. Zároveň obsahuje berberin, který pomáhá zlepšit vaši celkovou imunitu a snížit dopad zánětů v těle. Pomáhá i při paradontóze. Kořen této rostliny můžete sehnat v podobě kapslí, čaje, tinktury či masti v mnoha prodejnách zdravé výživy.

Jitrocel je rostlina vskutku všestranná

Pokud trpíte na chudokrevnost či máte jiný problém s krví, rozhodně vsaďte na používání jitrocelu, který má schopnost vám ji pročistit. Jitrocel existuje široký a úzký, každopádně oba mají tolik využití, že je skoro nespočítáte. Hodí se jako pomoc při otravě krve, ekzémech, infekcích, průjmu, bolesti zubů, hemeroidech a pomůže vám i s popáleninami, řeznými ranami, modřinami či otravou krve. Naleznete jej ve formě tinktur, krémů a využít ho můžete i jako obklad z listů.

Třapatkovku můžete znát hlavně jako imunitní tonikum

To znamená, že vám pomůže posilnit imunitu, což není zdaleka vše. Má schopnosti i podpořit váš lymfatický systém. Rozhodně vám neuškodí, když ji budete užívat při boji s rakovinou a je také užitečná na mnoho různých druhů infekcí. Bude vám velmi nápomocná při procesu hojení ran, který samozřejmě urychlí. Spojte ji se zlatobýlem a její účinky ještě znásobíte. Její užívání se ovšem nedoporučuje těhotným ženám.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]