Zahradní dekorace z čajových konviček vás mile překvapí

Máte doma či na chalupě staré čajové konvičky, které už nepoužíváte, ale je vám líto je vyhodit? Proč je také vyhazovat, když se dají použít k úžasné zahradní dekoraci. Ať už máte pouze jednu nebo hned několik kousků. Přinášíme inspiraci, jak konvičku ještě využít.

Zahradní fontána

Zahradní fontána má rozhodně své kouzlo. Snad vás i potěší, že ji nemusíte kupovat, ale zbudovat si ji můžete sami.

Dekorace mezi záhonky

Pokud vám stačí falešná fontánka, pak si můžete vytvořit i takovouto dekoraci. Stačí konvičku natřít venkovní barvou, přilepit na podstavec a přidat i skleněné kamínky či korálky, jakože z ní teče voda.

Závěsné květináče

Když se vám konviček sejde více, můžete z nich vyrobit i vertikální zahrádku. Závěsné květináče zabírají méně místa a navíc jde o naprosto originální zahradní ozdobu.

Krmítko pro ptáčky

Velmi romantické krmítko pro ptáčky, nemyslíte? Stačí pouze čajovou konvičku pověsit pomocí řetízku či provázku na větvičku a naplnit ptačím zobem. Pak už se jen můžete těšit na ptačí štěbetání, které přispěje ještě k větší relaxaci a pohodě.

Ptačí domeček

Konvičku můžete použít nejen jako krmítko, ale i jako ptačí domeček. Potřebovat budete pouze konvičku, provázek na zavěšení a hrstku slámy.

Pohádková zahrádka

Konvičku stačí jednoduše natřít barvou, přilepit k ní ozdoby a zasadit do ní kaktus nebo nějaký oblíbený sukulent. Přidejte i mini trpaslíka a pohádkovou zahrádku máte na světě.

Světelná konvička

Světelná konvička bude tou pravou ozdobou až se setmí. Stačí, když ji zavěsíte na příhodné místo a přilepíte led světélka, jak vidíte na obrázku.

Pěstování bylinek

Bylinky můžete pěstovat venku, ale i doma v kuchyni. Vysloužilou konvičku můžete použít jako květináč. Stejně tak dobře mohou posloužit i staré hrníčky.

Obrázky: balconygardenweb