6 znamení zvěrokruhu, která inklinují k toxickým vztahům. Možná mezi ně patří i to vaše

Fotografie: Freepik

Neexistuje žádné znamení, které je předurčené k tomu, aby byly jeho vztahy nešťastné. Je však dobré vědět, co může nastat, když se v lásce nezadaří.

Je snadné odsoudit ty, kteří si idealizují své špatné rodiče nebo toxické vztahy. Člověk se diví, že k sobě nejsou upřímní, ale přiznat si pravdu není vždy tak snadné. Pokud člověk romantizuje zjevně toxický vztah, místo aby se na něj díval v pravém světle, snaží se zaměřit pouze na pozitivní vlastnosti svého partnera. Některá hvězdná znamení k tomu mají větší sklony.

Kdy je váš partner toxický

Toxického přítele lze snadno poznat podle charakteristických znaků, jako jsou majetnické sklony, žárlivost, sklony k neustálým hádkám nebo konfliktní povaha. Tyto vlastnosti určitě nepatří ke zdravému vztahu a obvykle moc lásce neprospívají. To platí jak pro partnerské vztahy, tak i pro vztahy mezi kamarády i v rodině.

Fotografie: Freepik

Toxické vztahy z vás postupem času začnou vysávat energii. Budete víc dávat, než dostávat, a to je pro vás a vaši psychickou pohodu špatně. Máte s takovými lidmi zkušenosti, nebo se tak chováte ke svým partnerům a přátelům sami? Možná si to ani neuvědomujete, ale můžete svým chováním hodně ublížit.  Která ze znamení mají sklony takovými znaky oplývat?

Kozoroh

Kozoroh si dává pozor, s kým vstupuje do vztahu. Celkově vztahy nebere vůbec na lehkou váhu a než se do něčeho pustí, potřebuje o druhém člověku vědět všechno. Zkrátka si chce být jistý a chce znát všechna rizika. Když se mu něco nedaří, přimhouří oči a představuje si, že se ten druhý změní a dříve nebo později se vše obrátí k lepšímu. Může si to bohužel namlouvat do konce života.

Váhy

Jestli je něco, co váhy nesnášejí, pak jsou to dlouhé a zbytečné konfrontace. Naopak upřímný rozhovor výrazně zvyšuje jejich šance. To znamená, že pokud se váš partner v něčem chová hrozně, můžete si ho představit takového, jakého byste ho chtěli mít, a dokonce o této idealizované představě mluvit s ostatními. Pravděpodobně jej však nezměníte a je dobré umět si to přiznat. Nestavějte si zbytečně vzdušné zámky.

Fotografie: Pixabay

Býk

Býci se mohou na první pohled zdát jako nezávislí individualisté, ale samota jim nesvědčí a ani být sami nechtějí. Pokud je takový stav u nich dlouhodobý, začnou být nervózní a nespokojení. Býci si dlouho hledají lásku na celý život, ale když toho pravého najdou, věnují jim zcela své srdce a jsou oddaní. Partner se jim pak často stane důvodem pro žití, což může způsobovat problémy.

Ryby

Ryby jsou velmi laskaví a dobrosrdeční lidé, kteří mají tendenci vidět v každém to nejlepší, i když to v druhém člověku není ani náznakem vidět. Jsou od přírody romantičtí, takže dokážou využít svou představivost k vybarvení šedých míst ve vztahu. Jedna z jejich vnitřních stránek tak zoufale touží po pevném vztahu, že na oplátku zavírá oči před mnoha špatnými věcmi.

Střelec

Střelci jsou velmi optimističtí lidé, takže jim nevadí, že se jejich partner momentálně chová hrozně. Střelec ví, že se to může kdykoli v budoucnu změnit. Mají obrovské srdce a dokáží milovat druhého člověka celým svým srdcem i duší, i když si to ani trochu nezaslouží. Věří, že mohou druhého člověka změnit.

Fotografie: Pixabay

Rak

Raci jsou známí tím, že jsou to rodinné typy. Jen tak se nevzdávají své víry v druhé osoby a mohou tak zůstat v toxickém vztahu. Vždy se totiž snaží svůj protějšek vidět v lepším světle.  Raci mají často mají nasazeny pomyslné růžové brýle a namlouvají si, jak je jejich partner fantastický, i když tomu tak není.

Zdroj: YourTango

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]