Dejte se do boje s křečovými žilami ještě dnes. Stačí vyzkoušet jednoduché cviky, které zvládne každý

Fotografie: Freepik

Křečové žíly se vyznačují abnormálně rozšířenými žilkami a mohou se vyvinout do objemného vzhledu. Obvykle je najdeme na nohou, na stehnech nebo pod koleny.

Křečové žíly jsou nevzhledné, ale hlavně způsobují pocit těžkých nohou. Je tedy nutné vykonávat nějakou fyzickou aktivitu, která tento pocit zmírní. Objevte společně s námi cvičení, která snižují křečové žíly zabraňují jejich nepohodlí.

Fotografie: Freepik

Křečové žíly postihují hlavně ženy

Stejně jako je tomu třeba u celulitidy, křečové žíly nejvíce postihují ženy. A to zejména že starší padesáti let nebo ty, které tráví hodně času stáním. Rizikovým faktorem vzniku křečových žil je také obezita nebo dědičná anamnéza. Také nedostatek pohybu může přispět k jejich rozvoji. Pohyb může také zabránit progresi křečových žil, které se mohou stát zdraví škodlivými. Jaké cvičení je tedy vhodné ke zmírnění tohoto stavu?

Fotografie: Freepik

Jízda na kole. To je skvělé řešení. Pokud nemáte možnost na kole jezdit a nemáte doma ani rotoped, nevadí. Pohyby simulující jízdu na kole je možné provádět také doma. Stačí si lehnout na záda s nohama v pravém úhlu. Poté natáhněte jednu nohu a druhou pokrčte. Simulujte zkrátka jízdu na kole a opakujte asi dvacetkrát. Na zádech můžete také cvičit zvedání nohou. Ruce si dejte pod boky a střídejte nohy. Vždy je nechte chvíli ve vzduchu.

Zkuste také výpady a další cviky

Krevní oběh vám zlepší také výpady. Stoupněte si s rukami v bok. Poté udělejte krok dopředu a ohněte koleno do pravého úhlu, opět střídejte nohy. Lýtkové svaly posílíte tak, že si budete stoupat na špičky a opět klesat na podlahu na celé nohy. Opakujte co nejvíckrát dokola. I tento cvik pomáhá zlepšit krevní oběh v těle. Skvělý a účinný je také houpací pohyb. Toto cvičení navazuje na předchozí.

Fotografie: Freepik

Tentokrát však ze špiček nebudete došlapovat na celou plochu chodidla, ale zhoupnete se přes paty. Opakujte dokud budete moci. Po těchto cvicích si sedněte na zem a špičky si protáhněte. Uvolníte tím svaly na nohou.

Zkrátka natáhněte nohy a špičky, jak daleko můžete. Pak se pokuste chytit špičky rukama. Na závěr si lehněte ke zdi a nohy dejte do výšky a opřete si je o zeď. Poloha je skvělá na oteklé a bolavé nohy. Je odměnou po cvičení.

Zdroj: WebMD