Japonka ve svých 91 letech vypadá o 40 let mladší. Poprvé v životě prozradila, co je jejím tajemstvím dlouhověkosti

Fotografie: Depositphotos

Říká se, že věk je jen číslo. Bezpochyby to platí pro Japonku Takishima Mika, která se rozhodla na prahu šedesátky změnit svůj život. A vrhla se na cvičení, díky kterému získala výbornou kondičku. 

Takishima Mika, která je známá pod přezdívkou Takimiku, žila až do svých 65 let běžný život obyčejného člověka. Se svou nadváhou si nedělala starosti a na to, že jí nejspíš bude způsobovat zdravotní problém, nepřemýšlela. Pak ale její manžel pronesl poznámku o její postavě, která byla impulzem pro změnu života. Takishima Mika se pustila s chutí do cvičení.

Pryč s nadváhou

Nejprve se musela Takishima Mika zbavit přebytečných kilogramů, které ji dělaly starší a méně pohyblivou. Začala se věnovat fyzické aktivitě, kdykoliv měla čas. A protože byla už v důchodu, času měla vlastně habaděj. Zatímco někteří v jejím věku na svůj vzhled rezignují, Takishima se nevzdávala. Pravidelně chodila do posilovna a během pěti let se jí podařilo shodit 20 kilogramů. Najednou, jakoby omládla. Stala se pružnější a čilejší a ve cvičení našla velkou zálibu a nový životní cíl.

Takishima denní program

Takishima Miku vstává každý den velmi brzy. Vzhůru je již ve tři hodiny ráno. Hned si naordinuje 3 kilometry joggingu a 1 kilometr chůze. V pět hodin ráno snídá. Od půl šesté do osmi hodin má naplánováno protahování a lehké cvičení, nezapomíná ani na domácí práce. Od půl deváté dopoledne má intenzivní trénink.

Zbytek dne pak tráví nahráváním videí pro sociální média, chatováním s fanoušky, reklamou. Večer si Takishima dá vydatnou večeři se sklenkou vína a okolo 23. hodiny jde spát. Čtyři hodiny spánku jí dokonale stačí k regeneraci sil.

Takishima plánuje žít do 100 let

V současné době je Takishima Miku rovných 91 let. Od pětašedesáti se intenzivně věnuje cvičení, díky kterému získala perfektní fyzickou kondici a štíhlou postavu. Ve svém seniorském věku dokonce dokáže udělat provaz. Vypadá tak o čtyřicet let mladší. Věří, že za vše vděčí právě cvičení. Takishima by si přála žít do 100 let. S jejím životním stylem by se jí to mohlo podařit.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]