8letá dívka nebojácně přišla k bezdomovci na lavičce. Muž se na ni nejprve tázavě podíval a následně vše pochopil

Fotografie: Depositphotos

Když se osmiletá Ella Scott rozhodla věnovat svůj oběd bezdomovci, vůbec ji nenapadlo, co může její čin spustit. Video zachycující její štědrost se rychle stalo virálním.

Bezdomovectví je palčivým problémem řady zemí po celém světě. Jen ve Spojených státech amerických je jím ohroženo na půl milionu lidí, a to včetně malých dětí. I přes to, že stále vznikají nové neziskové organizace, které se snaží problém lidí žijících na ulici řešit, jejich počet neklesá. Běžní občané si na fakt, že jednou za čas potkají bezdomovce, zvykli. Ovšem kdo si nezvykl, je malá Ella Scott. Dívka od útlého mládí prokazuje mimořádnou laskavost a solidaritu.

Svůj oběd se rozhodla darovat

Ella Scott pochází z města Monterey (Kalifornie, Spojené státy americké) a narodila se 4. ledna 2008. Již od útlého mládí svým rodičům takřka při každé příležitosti dokazuje, že má opravdu velké srdce. Její otec Eddie Scott (44 let) jeden z těchto momentů zdokumentoval. Vše se odehrálo 31. srpna 2016, když byli s Ellou na společném obědě v jedné montereyské restauraci. Dvojice si vybrala z jídelního lístku pokrm, který následně objednala. Ovšem v momentě, kdy Elle obsluha donesla vybrané jídlo, dívka ztuhla.

Střídavě se dívala z okna a na svůj steak s brambory. Potom se zeptala otce, jestli může jídlo někomu odnést. Eddie se podíval z okna a v ten okamžik mu bylo vše jasné. Dal dceři potřebné svolení a rozhodl se její velkorysý čin natočit na mobilní telefon. Ella se mezitím zvedla od stolu, vzala talíř se svým obědem a do jedné ruky přibrala příbor. Poté se otočila a pomalu zamířila k východu z restaurace. Když vyšla na ulici, obezřetně došla k bezdomovci sedícímu na lavičce a své jídlo mu podala.

Muž se na dívku nejprve tázavě podíval, ale když se na něj usmála, s vděkem nabízené jídlo přijal. Ella poté spěchala zpět za otcem. Oči dívce jen zářily a tvář jí zdobil široký úsměv. Když Eddie viděl, jakou má ze svého činu jeho dcera radost, rozhodl se, že se o ni podělí se svými příteli na sociální síti Facebook. Jakmile videozáznam nahrál na svůj profil, nestačil se divit. Během pár dní měl přes 44 milionů zhlédnutí a nespočet láskyplných komentářů.

Jedna reakce byla jiná než ostatní

Eddie byl rád, že čin jeho dcery má takový ohlas, ovšem poté mu přišla soukromá zpráva. Psala mu jistá Roseanne Salkowski, která v onom bezdomovci poznala svého ztraceného bratra Davida Salkowskiho. Roseanne vysvětlila Eddiemu, že David je dvaašedesátiletý veterán a dlouhodobě se potýká s posttraumatickou stresovou poruchou. Žena svého bratra neviděla bezmála půl roku.

Eddie se proto rozhodl, že zkusí Roseanne s Davidem spojit – na svém profilu na Facebooku proto sdílel výzvu k nalezení Davida. Bohužel informace o tom, zda byla tato mise úspěšná, nejsou. Nezbývá než doufat, že se Davida skutečně podařilo vypátrat a válečný veterán se opět spojil se svojí rodinou.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]