Vypěstovat dokonalé orchideje se může zdát jako velký a těžký úkol. Když znáte tento trik, je to mnohem jednodušší. I když se obecně jedná o rostliny, u kterých pěstování není až tak lehkém, přece jenom není nutné mít velké obavy a vzdávat to předem. Když dodržíte metody, postupy a zásady zkušených pěstitelů, tak vám květiny ani neuvadnou, a ještě vás odmění krásným květem.
Správné místo je tím hlavním
Aby orchideje rostly jek mají, nezapomínejte je dát na správné místo. Zde by měl být primárně dostatek světla. Ale už ne přímých slunečních paprsků, jelikož ty by mohly květinu popálit. Na to dejte velký pozor. A také pozor na velký průvan. Ani ten nemají dané květiny moc rády. Ke dveřím nebo otevřeným oknům se rozhodně nehodí.
Roli má také zemina
Pro orchideje nelze někde vzít pár hrstí hlíny a do ní je zasadí. Mají svá specifika, a tak je třeba správný substrát buď koupit, nebo ho můžete samozřejmě také namíchat z běžné zeminy a různých hnojiv. Nezapomínejte na to, že kromě klasické hlíny by měly vrstvy zeminy tvořit i kousky mechů, nebo také kůry. Toto všechno květině prospívá.
Vlhko, ale ne povodeň
Problém může nastat při zalévání. Orchideje mají rády vlhko, ale rozhodně jim nesvědčí, když je zemina přemokřená. To může docházet k uhnívání kořenů. Je proto dobré vyvrtat do dna květináče díry, kterými bude přebytečná voda odtékat. A také se zaměřte na to, aby na dvě květináče byla vrstva štěrku, která pomůže s odvodem přebytečné vody.
Zvolte správný květináč
Úspěch i neúspěch při pěstování orchideje může dokonce ovlivnit i použitý květináč. I kořeny chtějí dostatek světla. A tak květinu zasaďte buď do květináče skleněného, nebo i plastového. Důležité je, aby byl čirý. Navíc díky tomu snadno poznáte i chvíli, kdy je čas na přesazení. I s ním je dobré počítat, když se květině začne dařit a začne výrazně růst.