Levný fígl pro krásné orchideje. Budou chloubou vašich parapetů

Fotografie: Freepik

Životadárná voda, kterou máte doma zdarma a přitom o ní vůbec nevíte. Dlouho kvetoucí orchideje jsou snem každého pěstitele a s tímto jednoduchým trikem si je budete moci užívat již za týden.

Věděli jste, že voda, ve které vaříte brambory nebo namočíte rýži, může být skvělá pro orchideje? Samozřejmě to může být voda bez soli, kterou jste uvařili a ochladili. Rýžová voda má vysoký obsah vitamínu B a brambory mají vysoký obsah vápníku, škrobu a draslíku. Vložte do ledničky a vodu každé dva týdny.

Nejprve samozřejmě nechte zahřát na pokojovou teplotu. Zalijte rostliny touto vodou před a během kvetení, čímž dodáte rostlině potřebnou energii pro kvetení a zároveň prodloužíte dobu jejich květu.

Fotografie: Freepik

Stačí nastříkat na listy

Vytvořte si speciální domácí sprej, který dodá orchidejím draslík, vápník a bílkoviny. Vše, co musíte udělat, je nechat rozdrcené vaječné skořápky namočené ve vodě alespoň přes noc a pak přeceďte. Naplňte svůj postřikovač touto speciálně připravenou vodou a nastříkejte ji přímo na listy rostliny, u které se vám zdá, že není zcela zdravá.

Fotografie: Freepik

Nejužitečnější a nejlevnější hnojivo pro orchideje

Příprava hnojiva z banánové slupky je velmi snadná. Nabízíme vám hned tři vyzkoušené recepty. Připravit si můžete tzv. banánový čaj. Nechte banánovou slupku uschnout na slunci nebo na radiátoru, poté rozemelte na prášek.

Nalijte jednu čajovou lžičku do 200 ml vroucí vody. Nechte kapalinu vychladnout a můžete s tím rostlinu zalévat. Nezalévejte s tím rostlinu příliš často, jinak to přeženete a rostlina uhyne. S hnojením byste vždy měli postupovat pomalu a opatrně.

Fotografie: Freepik

Další možností je prášek z banánové slupky. Oloupejte slupku a vložte ji do trouby na plechu. Když kůra uschne, nechte ji vychladnout, rozemelte a občas přidejte prášek do nádoby, ve které pěstujete tuto nádhernou a vznosnou květinu. Můžete ho také použít přímo na kořeny, když ho budete vtírat do kořenů. A proč zrovna banány? Díky draslíku, vitamínům a minerálům, banány dokonale vyživují rostlinu, která díky němu získají lesk a zdraví.

Zdroj: GardeningKnowHow

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]