Ne každý je obeznámen se správným způsobem používání pračky. Pračka je stroj, bez kterého se neobejdeme. I přesto sami často zkracujeme její životnost. Je to proto, že mnoho lidí dělá velkou chybu při přidávání pracího prostředku, který by mohl jejich stroje stát několik let života.
V tomto článku se ve 3 bodech podíváme na to, jak nejlépe používat prací prostředek a zároveň chránit prádlo i pračku bez zničení.
Jsou pokyny k pračce správné?
Pokud věnujete pozornost pokynům na pračkách nebo pracích prostředcích, obvykle jde o přidání pracího prostředku do zásobníku dávkovače tekutého prostředku. Často však slyšíme, že práškový prací prostředek by neměl být dáván do zásobníku dávkovače pro tekutý produkt, protože by mohl v zásobníku zaschnout nebo ucpat trubičky, které by se rozpustily dříve, než dorazí k prádlu atd.
Tyto obavy nejsou opodstatněné, protože zásobníky na dávkovače tekutého prostředku jsou speciálně navrženy tak, aby vyhovovaly různým typům použitých detergentů. Kromě toho existuje několik tipů, jak vyčistit vnitřek pračky a odstranit všechny zbytky práškového pracího prostředku, který by mohl někde zaschnout.
Nemusíte se proto obávat, že byste tímto krokem pračku zničili. A můžete s klidem v duši vkládat do stejného zásobníku tekuté i práškové prací prostředky.
Můžete práškový prací prostředek vložit přímo k prádlu?
Aby lidé zabránili uvíznutí práškového pracího prášku v koši nebo ucpání hadiček, často se rozhodnou ho dát přímo do bubnu stroje spolu s prádlem. Tato metoda se obecně používá k tomu, aby umožnila detergentu dosáhnout svého cíle přímo, přičemž se vyhne znečištění dávkovací misky.
Ačkoli se metoda může zdát účinná a bezpečná, má hned několik nevýhod. Zbytky prášku vám zůstanou přímo na prádle, což může vést ke kožním potížím, ale ničíte tím i stroj samotný. Proč?
Hlavní nevýhodou je, že pračky jsou konstruovány tak, že voda vstupuje do nádrže pod tlakem, aby se prací prostředek rozpustil a vytvořil pěnu, což výrazně zvyšuje jeho účinnost. Tímto způsobem je prací prostředek již pěnivý, než přijde do styku s oblečením.
Pokud je přímo v bubnu, jeho rozpuštění trvá déle, což prodlužuje dobu praní a zvyšuje spotřebu elektřiny. Díky vložení pracích prostředku přímo do bubnu bude vaše pračka pracovat mnohem více a zkrátí se její životnost.