Alobal není nutné používat jen v kuchyni. Je praktickým pomocníkem v celé domácnosti

Kde většinou používáte hliníkovou folii neboli alobal? Ano, je to ve vaší kuchyni, když do ní balíte jídlo. Víte však, že má mnoho dalších možností využití? Právě proto je dobré mít doma k dispozici vždy nějakou tu roli k dispozici, jelikož nikdy nevíte, kdy ji budete potřebovat. O nějakých možnostech využití dost možná víte, jiné vám připomeneme a další pro vás mohou být i velkým překvapením. Podívejte se, k čemu všemu poslouží něco tak obyčejného, jako je hliníková folie.

Jednoduchý trychtýř

Potřebujete něco přelít z jedné nádoby do druhé a klasický trychtýř nemáte po ruce? Nezoufejte, jelikož když máte po ruce alobal, snadno si ho vyrobíte. Bez problémů přelijete tekutinu do jiné nádoby a ani kapka nepadne nazmar.

Pomocník při žehlení

Tento tip na možnost využití hliníkové folie ocení všechny ženy. Mohou se výrazně usnadnit a také zrychlit žehlení. Jak to? Umístěte alobal na hliníkové prkno a žehlete jako obvykle. Teplo z žehličky se bude odrážet zpět a vy v podstatě žehlíte obě strany svého oděvu najednou. Jak jednoduché.

Nabroušení nůžek

Jsou tupé a vy nemáte žádnou možnost jejich nabroušení? Hliníková folie vám pomůže. Jak? Stačí si jí kousek vzít a začít stříhat. A to zhruba 7 – 10 jednotlivých proužků. Jakmile máte, zkuste ostrost nůžek. Jako zázrakem budou dokonale nabroušené.

Získání energie z baterií

Jsou baterie téměř prázdné a náhradní doma nemáte? Nezoufejte. Otevřete dané zařízení a na plusový pól přidejte kousek zmuchlaného alobalu. Získáte tak další energii. Nejde o trvalé řešení, ale jako krátkodobé se hodí.

Odstranění statické energie z oblečení

Vytahujete prádlo z pračky a cítíte, že je nabité statickou elektřinou? Příště už být nemusí, jelikož vám opět pomůže hliníková folie nebo chcete-li alobal. Kousek vezměte a zmuchlejte malou kuličku. Tu následně hoďte do pračky s další várkou vašeho prádla.

Vyčištění žehličky

Je žehlicí plocha vlivem pravidelného používání špinavá a jsou na ní zbytky spálenin z oblečení? Stačí ji vyčistit kouskem alobalu. Ten použijte jako náhradu houbičky na nádobí a uvidíte, že jde špína dolů velmi rychle a efektivně.

Odstranění koroze ze starých předmětů

Máte doma různé staré předměty, které už postupně šednou a korodují? Onen nevzhledný povlak můžete nechat snadno zmizet. Do nádoby napusťte vodu, vložte do ní alobal, posypte jednou sodou a vložte dané předměty. nechte působit a sami uvidíte ten zázrak.

Posouvání nábytku

Máte koberec a potřebujete hýbat s těžkým nábytkem? Tak ho nejprve nadzvedněte a pod nožičky dejte kousek několikrát přehnutého alobalu. Najednou bude nábytek po koberci doslova klouzat a pohyb s ním bude mnohem jednodušší.

Zlepšete pokrytí Wi-Fi

Antény vašeho routerů vysílají do všech stran. To není vždy žádoucí. Z kousku kartonu a alobalu vytvořte stínění, které umístíte za anténu tak, aby byl signál odrážený tím správným směrem. Tedy do prostoru, kde pobýváte a kde jsou zařízení, která mají být online.

Vyčištění tavné pistoli

Máte tavicí pistoli, která využívá principu silikonových náplní, které poslouží jako alternativa lepidla? Špička dané pistole se dost často zanese. Jak zajistit její dokonalou čistotu? Pomocí alobalu, který poslouží lépe než jakýkoliv hadřík.

Vyčištění chromu

Objevuje se na něm rez? Pokud ano, zapomeňte na různé drahé přípravky určené na tento materiál. Namočte chromové materiály do vody, přidejte několik kuliček z alobalu a nechte několik hodin působit. Poté budete překvapeni tím, co se stalo.

Zatavení sáčků

Proč kupovat různé uzavíratelné sáčky, když to není nezbytně nutné? Stačí vzít úplně obyčejný sáček, naplnit ho a k jeho okraji přiložit z horní i spodní části hliníkovou folii. Potom vezměte žehličku a tímto způsobem sáček zatavíte.

Výroba vykrajovátek

Chcete být na Vánoce originální? Nebo chcete opéct zajímavé perníčky? Není to žádný problém. Vykrajovátka si kupovat nemusíte, jelikož je můžete snadno vyrobit právě z hliníkové folie.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]