Nevidomý pán vyšel na pódium se svou manželkou. Místo předskokana se jednalo o legendárního tenoristu

Fotografie: Remy Steinegger / Creative Commons / Attribution 2.0

Jméno Andrea Bocelli je slavné po celém světě. Duet s jeho druhou manželkou je opravdu dojemné gesto vzájemné lásky.

Nevidomý muž s tenorovým hlasem zpívající moderní i klasickou hudbu, který byl zpočátku své kariéry všemi odmítán. Řeč není o nikom jiném než je slavný 65letý Andrea Bocelli. Italský tenor nedávno vydal nové album, na kterém zpívá duet se synem i jeho druhou manželkou Veronikou. Na internetu se objevilo video tohoto duetu a je opravdu dojemné, jakou vzájemnou úctu a lásku k sobě chovají i přesto, že Andrea svou ženu nikdy neviděl.

Těžký začátek kariéry

V dnešní době je jméno Andrea Bocelli všem známé, ale jeho start nebyl úplně snadný. Slavný tenor totiž od narození trpěl poruchou zraku a nešťastná nehoda v jeho 12 letech, kdy při fotbale jako brankář utrpěl ránu do oka, zapříčila jeho trvalé oslepnutí. Poté navštěvoval školu pro nevidomé a poté internátní ústav, jehož součástí byla i specializovaná hudební konzervatoř pro nevidomé. Ten ale pro něj znamenal jen krátkou a neúspěšnou zkušenost, proto se vydal na školu pro učitele a poté na studium práv, které úspěšně dokončil.

Zaměstnání jako státem jmenovaný obhájce se věnoval také jen krátce, protože stále hledal možnost, kde by se mohl učit hudbě. Nakonec si získal místo ve třídě svého idola Franca Corelliho. Jako zpěvák se ale nemohl proslavit, byl odmítán vydavatelstvími a proto pracoval jen jako barový zpěvák a klavírista. Až v roce 1992 si ho všimla rocková hvězda Zucchero, jenž mu nabídl duet na jeho chystaném albu. Hlas Andrey Bocelliho díky této spolupráci slyšel i uznávaný Luciano Pavarotti.

Nezapomenutelný duet otce a syna Franka Sinatry. „Nic úžasnějšího jsme v životě neviděli“, křičeli porotci talentové show

Romantický duet

Luciano Pavarotti se o hlasu Bocelliho vyjadřoval velmi pochvalně a nechtěl uvěřit tomu, že takto zpívá barový zpěvák a pianista okresního formátu. Andrea Bocelli se brzy stal známým po celé Itálii a díky písni „Con te partiro“ po celém světě. Jeho kariéra tak nabrala na obrátkách a vydával jedno album za druhým a slavil úspěchy téměř všude. V roce 2014 se po druhé oženil s Veronikou Bertiovou, se kterou má, ke svým dvěma synům z prvního manželství, dceru.

Andrea Bocelli se svou krásnou manželkou nazpíval duet písně, kterou původně zpívali Frank Sinatra s dcerou Nancy, „Something stupid“. Píseň si upravili do italštiny a video tohoto duetu skladby „Qualche Stupido“ je velmi romantické a dojemné. Andrea s Veronikou zpívali většinu písně sedící u stolu a tak lehce, jako by si takto vyjadřovali lásku každý den. Až na poslední část písně si stoupli před obecenstvo, které si je nadšeně natáčelo. Na konci sklidili ohromný potlesk.

Zdroj: Planeta PL

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]