Notoricky známá píseň stará 122 let získala v podání dvou umělců zcela nový rozměr. Posluchači prožívají hluboké emoce

Fotografie: Unsplash

Všem známá píseň získala v podání těchto dvou umělců zcela nový rozměr. Okouzlení posluchači při vystoupení prožívali hluboké emoce.

Operní umělci byli vždy mezi milovníky kvalitní hudby nesmírně oblíbení. Tato krásná hudební odnož pokaždé přináší kumulaci neocenitelných emocí, které se vám málokdy podaří zažít. Slavné árie se v průběhu let zapsaly do paměti posluchačů a pokaždé je opravdovým potěšením si je poslechnout.

Dechberoucí verze klasické písně

Na jevišti Moskevské opery se představili dva přední sólisté klasické hudby, Dmitrij Hvorostovskij a Jonas Kaufmann, a předvedli publiku nezapomenutelný výkon. Neapolská píseň O sole mio, kterou proslavil velký tenorista Luciano Pavarotti, byla božsky zazpívána výjimečnými hlasy těchto virtuózních hudebníků.

O sole mio je neapolská píseň z roku 1898, jejíž text napsal Giovanni Capurro a hudbu Eduardo di Capua. Celosvětovou popularitu si získala, když slavný operní pěvec Enrico Caruso nahrál v roce 1916 v USA její gramofonovou verzi. Od té doby ji zpívala řada interpretů, ať už jde o uznávané operní umělce jako Mario Lanza a Luciano Pavarotti, či rockery jako Elvis Presley (jehož verze je známá jako It’s Now or Never).

orchestr v divadle
Fotografie: Freepik

Mohutný barytonový hlas ruského pěvce Dmitrije Hvorostovského krásně ladil s hlasem německého tenoristy Jonase Kaufmanna. V jejich podání tato skladba získala zvláštní emoce, které okouzlení posluchači hluboce prožívali.

Symfonický orchestr a působivý sbor, jenž je doprovázel po celou dobu jejich vystoupení, dodaly celému představení na hodnotě a světelná show tento snový obraz ještě podtrhla. Zábavný nádech, který vnesli oba sólisté, již jako by se ve své interpretaci předháněli, také způsobil, že toto představení zůstane v paměti všech, kteří měli možnost být u toho. Vy si jejich vystoupení můžete užít také, kliknutím na video níže.

Zdroj: LiveBiz