V nejtěžších případech anémie lidé přestávají vidět a zadýchávají se. Poznejte zcela jasné příznaky včas

Fotografie: Depositphotos

Anémie je nemoc, která je také známá jako chudokrevnost. Lidé často vůbec neví, jaké jsou její příznaky a také ji dost podceňují.

Pokud někdo bojuje s chudokrevností, určitě by měl co nejdříve navštívit odborníka, protože tento problém může být velmi často vážný. Anémie neboli chudokrevnost se projevuje více příznaky, ale existují takové, které se vyskytují téměř u každého. Proto není úplně od věci tyto příznaky znát. Toto jsou ty nejčastější, říká lékařka Debra Sullivan.

Běžné infekce a slabé nehty a vlasy

Pokud někdo často trpí různými infekcemi a nebo se velice lehce zraní, může to znamenat, že jeho hladina hemoglobinu je velmi nízká. Je třeba s tímto problémem zajít k odborníkovi, aby vám předepsal potřebnou léčbu. Řídnutí a fragmentace vlasů a nehtů mohou naznačovat nedostatek železa, což může být také velký problém.

Fotografie: Depositphotos

Únava, slabost, bolest hlavy a závrať

Pokud jste si všimli toho, že v poslední době jste neustále ospalí i přes to, že spíte každý den dostatečně dlouho, může to být také známka nedostatku železa. Dokonce i bolest a motání hlavy a závrať mohou znamenat, že ve vašem těle chybí železo. Vždy raději navštivte svého lékaře, protože není radno tuto nemoc podceňovat a zanedbávat.

Zadýchávání se a zrychlený tep srdce

Dušnost se samozřejmě může objevit, když jdete do schodů, ale pokud jste zadýchaní i přes to, že jste toho moc neudělali, může to být problém. Věnujte tomu zvýšenou pozornost. Anémie a nedostatek kyslíku spolu velmi úzce souvisí. Takže pokud jste si všimli, že vám z ničeho nic začalo rychle tlouct srdíčko, nepřehlížejte to.

Fotografie: Depositphotos

Studené končetiny a bolest na hrudi

Kvůli problémům s krevním oběhem a nedostatku železa se může stát, že máte neustále studené ruce a nohy. A to i přes to, že je léto a je vám opravdu horko. V tomto případě ale nestačí přidat více oblečení, je totiž třeba více železa. Bolest na hrudi by rozhodně neměla být přehlížena. Je totiž možné, že není způsobena nedostatkem železa, ale infarktem.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]