Autistická dívka zvedla porotu ze židlí. Po hvězdné pochvale poroty nyní nahrává debutové album

Dívka s autismem
Fotografie: Freepik

Autistické děvče má v životě spoustu snů. Jeden z nich si splnilo účastí v talentové soutěži Amerika má talent. Předala tam svůj životní příběh a zpěvem naprosto okouzlila všechny diváky v sále.

Život někdy přináší opravdu těžké rány, s kterými je náročné bojovat. Spousta lidí to vzdá a nemá na to. Nechtějí už pokračovat, protože veškeré jejich síly se vyčerpají. Pak existují ale i výjimky, které se rozhodly bojovat za každou cenu a jdou si tvrdě za svými sny. Ať to stojí, co to stojí. Ze svého náročného života totiž vytěžili to nejlepší – odhodlání a touhu po lepším světě. Takoví jedinci velmi rádi pomáhají ostatním a plní si všechno, co si kdy přáli. Překonávají svůj hendikep.

Jeden velký sen

Lavender Darcangelo se narodila rovnou s několika postiženími. Aktivně ji sužuje autismus a k tomu je slepá. Dostala ale i dar od boha, na kterém každý den pilně pracuje. Nádherně zpívá. Měla rovnou několik velkých snů a jeden z nich byl předvést svoji přednost v soutěži Amerika má talent. Tam přišla společně se svými rodiči, kteří ji adoptovali, aby všem předala svůj příběh a ukázala, co v ní je. Její otec ji dovedl na podium a začal vykládat, jak ho přesvědčila, aby ji získal do péče.

Zrození hvězdy

Seznámili se na speciálním pořadu pro hudebně nadané děti, který organizoval. Už tam ho Lavender požádala, zda by si ji nemohl adoptovat. V té době ji odmítl s tím, že by se to vzhledem k jeho práci nehodilo. Za rok na to se ale už profesor s manželem rozhodli jinak a najednou měli dceru. Ta si pro soutěž vybrala píseň Out Here On My Own. Všichni v sále s napětím čekali, co se bude dít. Nakonec si je do jednoho získala na svoji stranu. Ukázala ohromný hlas bez chyby.

Všichni v sále byli jako u vytržení. Nic takového nikdo nečekal. Ukázala tak všem, že je dobré držet se toho, co chcete, a pracovat na tom, abyste to získali. Když dospívala, sál ji ocenil potleskem ve stoje. Porotci se shodli na jednoznačném ano, když vtom se stalo něco nečekaného. Porotkyně Heidi Klum zmáčkla zlaté tlačítko uprostřed stolu a poslala ji rovnou až do semifinále. Oba otcové začali plakat a byli na ni velmi pyšní. Lavender jistě v životě dokáže ještě velké věci.

Vlastní album

Prý pracuje na svém debutovém albu, které by se mělo jmenovat Mosaic. Stále funguje sbírka, jež by měla rodině pomoci získat větší finanční obnos na její péči. Navíc si Lavender přeje postavit speciální školu pro všechny děti, jako je ona, kde by byly chápány a prospívaly by a zapadaly do kolektivu.

Zdroj: Mass Live

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]