Barva moči ukáže na zdravotní problém. Zjistěte, co značí světlý, žlutý i nahnědlý odstín

?

Vylučování je pro člověka na denním pořádku. Nutno však říci, že barva moči může odhalit různé zdravotní problémy. Zaměřte se na konkrétní odstín a zjistěte, co vám o vašem zdraví konkrétně říká. Možná budete překvapeni, že barva, o které jste si mysleli že je běžná je ukázkou pravého opaku. Toto jsou odstíny, na které můžete při vylučování narazit.

Transparentní

Pokud máte transparentní moč, tak pijete příliš mnoho. Lidské tělo tekutiny nezpracuje tak, jak by mělo, jelikož je musí rychle posílat ven z organismu.

Světle žlutá

Ideální stav, jelikož to je barva moči, která je ideální. Pijete správné množství tekutin a vaše tělo pracuje tak jak má. Dlouhodobě můžete být spokojeni.

Žlutá

I žlutá barva moči je normální, ale už může lehce naznačovat, že by vám nemělo škodit, pokud si čas od času dáte více tekutin. Barva bude světlejší a tedy tou, která je pro vás ideální.

Zlatá

Má zlatou barvu, doslova jako med? Potom nedostatečně pijete a máte dehydratovaný organismus. Pomoc je snadná. Stačí jenom více tekutin.

Hnědá

Tento odstín může způsobovat konzumace potravin, jako jsou fazole, neb o konzumace různých léků. Stejně tak může být známkou toho, že máte něco s vašimi játry. Doporučujeme být na pozoru.

Červená

Pokud se objeví červený odstín, může to znamenat krev v moči, což je stav, který není radno podceňovat a je na místě vyhledat lékaře. Může se však stát i to, že červený odstín je spojený s konzumací červené řepy nebo borůvek. Zamyslete se nad tím, jestli jste některou z potravin v předešlých hodinách nekonzumovali, abyste předešli zbytečné panice.

Oranžová

Může ukazovat na to, že jste snědli moc mrkve, stejně jako může ukazovat na dehydrataci, nebo nějaké onemocnění. Není to jednoznačné, a tak pokud máte oranžovou moč dlouhodobě, raději oslovte odborníka.

Zelená

Není příliš běžná, ale objevuje se. Mohou ji způsobovat různé kombinace léků, které užíváte. Informujte o tom svého lékaře, který by měl následně změnit vaši léčbu.

Pěnová

Pokud moč až příliš pění, znamená to, že máte ve svém těle až moc bílkovin. Jedná se o stav, který hodně doprovází sportovce a kulturisty, kteří dávky bílkovin zvyšují. Může se projevit také při zánětech močových cest.

Zakalená

Je-li vaše moč dlouhodobě zakalená, je to známkou toho, že nemusíte mít v pořádku ledviny. Obvykle tento stav ukazuje především na ledvinové kameny. I tady navštivte lékaře.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]