Bělení prádla netradiční metodou. Stačí použít jedlou sodu a olej

Bělení prádla je nezbytné, pokud si má dlouhodobě zachovat svou krásu. Jak na to? Není to jenom bělidlo, které použít. To samo o sobě sice může pomoci, ale pokud je oblečení až příliš žluté nebo až příliš šedé, je třeba hledat i jiné možnosti. Jednu takovou pro vás máme.

Toto jsou hlavní ingredience

Jdete na bělení prádla podle naší metody? Pokud ano, nezapomeňte si připravit ty správné ingredience. Jedná se o celkem 5 věcí, které má každý z vás stoprocentně doma. Jde o tyto:

  • 10 litrů vroucí vody
  • 1 šálek pracího prášku
  • 1 lžíci jedlé sody
  • 4 lžíce jedlého rostlinného oleje
  • 4 lžíce bělidla

Jak na to? Stačí smíchat dohromady

Postup je snadný. Dejte do nádoby vařící vodu, přidejte všechny ostatní ingredience a vše důkladně promíchejte. A co dále? Už nic, jelikož máte kompletně hotovo. Nyní stačí vzít své bílé prádlo – včetně toho, co má nějaké drobné barevné vzory. Rozhodně mu to nijak neublíží. Své prádlo vložte do nádoby s vodou a pokud je to možné, udržujte teplotu dosahující bodu varu.

Nechte namáčet 20 minut

Doba namáčení by měla být, pokud možno 20 minut. Jestliže při bělení prádla tímto způsobem rychle klesá teplota vody, tak můžete interval prodloužit na dobu 30 minut. Jakmile doba uplyne, tak prádlo vyndejte a lehce ho vyždímejte.

Vložte do pračky a klasicky vyperte

Jaký je následující postup? Ten, který velmi dobře znáte. Prádlo dejte do pračky, použijte prášek na bílé prádlo a potom zapněte program, který odpovídá jak materiálu, tak i barvě. Klasicky vyperte a potom nechte usušit. Pokud je venku hezky, rozhodně prádlo pověste na šňůru. I čerstvý vzduch v kombinaci se sluncem totiž dokáže zajistit, že vaše prádlo bude dokonale bílé. Přesvědčte se sami. A to vše bez nutnosti experimentů s různou chemií, které se dnes na bělení prádla prodává.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]