Zapomeňte na běžné postupy při praní, které mnohdy nedosahují kýženého výsledku. Raději zvolte jednoduché alternativy

Fotografie: Freepik

Praní prádla je aktivita, které se nikdo z nás nevyhne. Prádlo ale po čase a po opakovaných pracích cyklech ztrácí svou bělost a čistotu.

Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak si s tímto problémem poradit. Pomocí prostředku, který máme každý z nás doma, bude naše prádlo nejen čistější, ale také dokážeme jednoduše obnovit i zašlou barvu. Není zapotřebí kupovat drahá bělidla, ani speciální prostředky, které obnovení barev slibují. Níže uvedená metoda je nejen ekonomická, ale i ekologická. 

Fotografie: Pexels

Vyhneme se použití drahých chemických bělidel 

Metod na praní prádla je mnoho. Stejně tak jako existuje velké množství cyklů praní, které nám automatická pračka nabízí. Přesto je trik na to, jak docílit bílého a čistého oblečení bez zbytečného poškození vláken, velmi jednoduchý. Již naše babičky sázely na sílu jedlé sody. Tu stačí jednoduše přimíchat do pracího prášku a pomůže nám obnovit zašlou barvu.

Fotografie: Pixabay

Pokud ale na tričku nebo jiném kusu oblečení máme skvrny, například od potu, jedlá soda by si s nimi nemusela poradit. Mnohem lepším řešením je v tomto případě ocet. Ten jednoduše přilijeme do bubnu pračky před praním, a to ideálně v množství 200 mililitrů. Pokud máme skvrny na prádle opravdu výrazné, necháme oblečení předem v octu namočené.

Nebojte se zápachu, časem zmizí 

Mnoho lidí se použití octa brání hlavně z důvodu jeho pronikavého zápachu. Ten ale během sušení prádla zmizí a nebude po něm ani památky. Není tedy důvod ocet do pračky nepřidat. Nejenže má dezinfekční a bělicí účinek na naše prádlo, pomůže i naší pračce. Tu totiž nenásilným způsobem čistí, a zajistí nám tak její delší funkčnost. 

Fotografie: Pexels

Pokud by ani ocet nezabral, vsaďte na přírodní sílu sluníčka. V dnešní době tento trik zná málokdo, dříve byl ale hojně využíván. Sluníčko má totiž přirozené bělicí účinky.

Pokud tedy necháme prádlo sušit venku, se skvrnami si jednoduše poradí. Tento trik se nám bude hodit hlavně v případě, že máme malé děti a potřebujeme šetrným způsobem vybělit zanesené plenky.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]