Bílé prádlo snadno a rychle. Díky těmto tipům bude opět dokonale zářit

Prát bílé prádlo nemusí být jednoduché. Je však postup, která funguje velmi dobře. Místo prášku je použita kyselina. Jedině tak lze skutečně docílit toho, že bílá bude zářit a jakékoliv problémy s tím, že bílé oblečení je šedivé nebo žluté, bude minulostí.

Co budete potřebovat?

Podívejme se, jak získat bílé prádlo právě pomocí kyseliny. Je třeba pořídit tu pravou. Tou je kyselina boritá, které bude třeba 20 gramů. Toto množství by se mělo rozpustit v deseti litrech vody, což je optimální poměr. Vznikne roztok, do které své bílé prádlo namočíte. A to na dobu zhruba dvou hodin. Potom oblečení vyndejte a následně vyperte tak, jak jste zvyklí. Až ho z pračky vyndáte, garantujeme vám, že nebudete věřit svým očím. Vše bude dokonale bílé, jako nikdy předtím.

Pomůže i manganistan draselný

U chemických sloučenin ještě zůstaneme. Ukazuje se, že na bílé prádlo fungují více než cokoliv jiného. Nyní bude potřeba manganistan draselný, kterého stačí jenom pár krystalů. K němu přidejme 200 g pracího prášku a dále ještě 10 litrů vody. Opět vám vznikne roztok, který bude mít lehce růžovou barvu. Do toho opět vložte své bílé oblečení, nechte ho odmočit a potom vyperte. Výsledek bude opět dokonalý, což zjistíte hned, jak budete své svršky vytahovat právě z bubnu pračky.

Dejte na další osvědčené tipy

Pokud chcete mít prádlo vždy sněhově bílé, dejte i na několik dalších osvědčených tipů. Určitě používejte jenom prášek, který je určený výhradně na bílé. Má jiné složení než ten na barevné. Dále myslete na čistotu vaší pračky. I to se podepíše na kvalitě praní. A místo sušičky oblečení raději pověste venku na slunce. I to vám pomůže k dokonalé bělosti. I když se to na první pohled nemusí zdát, i toto jsou drobnosti, které velmi dobře fungují.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]