Bobkový list má unikátní, pozitivní účinky na lidské tělo, o kterých řada lidí neví

Většina lidí ho zná jenom jako obyčejné koření. Pravdou však je, že bobkový list má na lidské tělo velmi zajímavé pozitivní účinky. O jaké jde se podíváme společně. Až zjistíte všech 7 kladů, garantujeme vám, že tyto příjemné aromatické listy budete používat podstatně více. Stojí to za to.

Podpoří trávení

Ať už s ním máte jakékoliv problémy, nebo ho chcete třeba jenom optimalizovat, tak je na místě konzumovat pravidelně bobkový list. Ideální je buď čaj nebo odvar, který budete pravidelně pít. Trávení bude stimulováno a jako doprovodní efekt se objeví i vliv na vaši močovou soustavu.

Pomůže při dýchání

Bobkový list vám dokáže pomoci také ve chvíli, kdy máte různá respirační onemocnění. Pokud máte potíže s dýcháním, je vhodné užívat olej z bobkového listu, který stačí jednoduše namazat pod nos. Tak ho budete pravidelně vdechovat a už velmi brzy pocítíte potřebnou úlevu.

Prospěje srdci

Bobkový list obsahuje mnoho antioxidantů, stejně jako obsahuje také kyselinu kofeovou. Tato kombinace má velký vliv na zdraví srdce. Stejně tak umí snižovat cholesterol a dále posilovat krevní cévy.

Mírní záněty

Pokud jsou ve vašem těle na denním pořádku, užívejte bobkový list a budou minulostí. Kladem je, že působí univerzálně, a tak dokáže zatočit se záněty kloubů, ale třeba také se záněty kůže. Pravidelné užívání samozřejmě funguje také jako velmi dobrá prevence.

Prospívá vaší hlavě

Konkrétně tedy psychice, jelikož je prokázáno, že pravidelná konzumace může zmírňovat případné úzkostné stavy. Můžeme ho považovat za přírodní antidepresivum. Vhodné jsou nejenom čaje, ale i aromaterapie. Stačí když bobkový list zapálíte a následně čicháte jeho vůni.

Podpoří krásu vlasů

Chcete je mít silné a zdravé, pokud ano, stačí si připravit odvar z bobkového listu a ten do vlasů a vlasové pokožky pravidelně vtírat. Díky tomu budou vaše vlasy dokonalé. A co více, tento postup dokáže také dobře pomoci v tom, abyste eliminovali lupy, pokud vás trápí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]