Bolesti nohou budou minulostí. Stačí se postavit na míček

Trpíte na bolesti nohou, které vás trápí po celý den? Dají se vyřešit pomocí vhodných metod cvičení. Hodí se každému, kdo má se svými končetinami problém. Rozhodně není dobré brát prášky proti bolesti, jelikož ty nikdy nevyřeší příčinu. Tu dokáže eliminovat správné cvičení.

Začněte masáží

Pokud vás bolí jenom určitá oblast vašeho těla, je na místě začít s masáží. Stačí použít své ruce a stimulovat dané místo na vašem těle. Díky tomu dojde k lepšímu prokrvení, a tak bolest během krátké chvíle snadno ustane.

Hýbejte prsty u nohou

Jednoduchá, ale rozhodně účinná metoda. Každé ráno je na místě hýbat s prsty u nohou. Po noci mohou být svaly vašeho těla ztuhlé, a tak je třeba je rozhýbat a protáhnout. Tato metoda je zaručeně tou nejlepší.

Přenášejte váhu

Další metoda je také založena na tom, že protáhnete a také pořádně zahřejete své svaly. Jde o jednoduché přenášení váhy. Stačí se jenom postavit a postupně se nakláněn na jednu a potom na druhou stranu. Tím zatížíte pravou, a i levou nohu, protáhnete svaly a také přispějete k jejich posílení. I to je dobrý postup na bolesti nohou.

Použijte míček

Plně postačí obyčejný tenisový míček. Ten položte na zem, stoupněte si na něho chodidlem a lehce po něm přejíždějte sem a tam. Nejenom, že tak efektivně stimulujete všechny důležité body na vašem chodidle. Zapomínat také nelze na to, toto cvičení efektivně posiluje i vaše svaly, stejně jako pozitivně ovlivňuje i vaše šlachy. Pokud máte bolesti nohou, cvičte s pomocí míčku každý den, nejprve jednu a pak i druhou nohu.

Chuďte na boso

Pokud je to jenom možné, snažte se chodit bez bot. I to je metoda cvičení, která se na bolavé nohy hodí více než dobře. Mnohdy je totiž důsledkem problémů jenom špatná obuv. Navíc chůze na boso je pro lidské tělo zaručeně tím nejpřirozenějším, co může mít.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]