Bramborové kuličky se sýrem: Pochoutka hotová za pár minut

Brambory nemusí být nutně jenom přílohou, ale mohou být i hlavním jídlem. Tyto bramborové kuličky vás o tom přesvědčí. Skvěle se hodí jako samostatné jídlo, a to třeba se zeleninovým salátkem. Jejich velkou předností není jenom nízká cena surovin, ale i jejich dokonalá chuť a také snadná příprava. O tom všem se můžete sami snadno přesvědčit. Podívejte se na recept.

Bez správných ingrediencí to nepůjde

Aby se vám bramborové kuličky povedly, bude třeba několik ingrediencí. Těch je skutečně jenom pár, což jasně ukazuje na to, že tento recept není nijak složitý a dá se říci, že ho zvládne každý a jenom s tím, co má doma. Inu, posoudit to můžete snadno sami. Potřebovat budete:

  • 1 kg brambor
  • 100 g sýra
  • 2 vejce
  • Kopr, rozmarýn, sůl a pepř

Brambory použijte vařené

Když děláte například bramboráky, tak se používají brambory syrové. Pokud ale připravujete tyto bramborové kuličky, je třeba použít ty vařené. Proto je omyjte a ve slupce je klasicky uvařte, dokud nebudou měkké. Když vystydnou, můžete je oloupat a potom je rozšťouchejte do jemné hmoty. Ideální toto dělat, když jsou ještě trochu vlažné.

Přidejte všechny ingredience

K bramborám následně přidáte nastrouhaný sýr, dále to budou také vajíčka a samozřejmě koření. S tím není problém experimentovat a přidat i další, nebo některé vynechat. Je to jenom o vaší chuti. Následně chvíli míchejte, aby vám vzniklo bramborové těsto požadované konzistence.

Vytvořte kuličky a pečte

Když je těsto hotové, vytvářejte z nich bramborové kuličky. My doporučíme spíše větší, ale klidně můžete vytvářet i malé, velikosti kroket. Ty potom dávejte na plech, na kterém bude pečicí papír lehce potřený olejem, který eliminuje připékání. Kuličky klidně dávejte těsně vedle sebe. Není to problém. Když je plech plný, již může do trouby. Tu zapněte na 180 stupňů a pečte do doby, než získáte zlatavou barvu. Potom vyndejte a podávejte samotné, třeba s dipem, nebo se zeleninovým salátkem. Uvidíte, že chuť vás dostane.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]