Bramborové placky s mletým masem jsou vděčným a sytým obědem

Bramborové placky s mletým masem jsou lahůdkou, kterou budete milovat. Jak pro jejich chuť, tak i jednoduchost. Stanou se skvělý obědem pro vás i pro celou vaši rodinu. Až je jednou ochutnají, budete je muset připravovat pravidelně. To ale vůbec nevadí, jelikož nejsou nijak složité. Hotové jsou rychle, ingrediencí vyžadují jenom pár a jejich celková cena je pár korun. Tak na nic nečekejte a podívejte se, jak na to.

Tyto ingredience si připravte

Aby se vám bramborové placky s mletým masem povedly, je třeba mít ty správné ingredience. Je jich jenom pár a jistě je máte doma, nebo je pořídíte i v té nejmenší večerce u vás ve městě. Konkrétně je potřeba toto:

  • 12 středních brambor
  • 2 vejce
  • 5 lžic mouky
  • 1 lžičku soli

Výše je výčet ingrediencí, které budete potřebovat na samotné bramborové těsto. Jak vidíte, jde o klasické věci. Nyní se podívejme také na to, co budete potřebovat na masovou náplň.

  • 500 g mletého masa
  • 1 cibuli
  • Sůl a pepř dle chuti

Začínáme bramborami

Recept na bramborové placky s mletým masem začíná bramborami. Ty je třeba oloupat, omýt a potom je dát vařit, dokud nebudou měkké.

Následně je přeceďte a potom je ihned rozmačkejte. A to ještě v době, kdy budou teplé. Snažte se mačkat na velmi jemnou konzistenci, jako byste připravovali bramborovou kaši. Poté je nechte vystydnout.

Připravte si náplň

Mezi tím, co brambory stydnou, si můžete připravit samotnou náplň. Oloupejte a nakrájejte cibuli kterou nechte na pánvi lehce zesklovatět.

Potom k ní přidejte mleté maso a restujte. To následně ochuťte solí, pepřem a případně i bylinkami. Vše podle chuti. Když je maso orestované, můžete celou pánev odložit stranou a pustit se znovu do brambor.

Vytvořte bramborové těsto

Když jsou brambory již vychladlé, tak se můžete pustit do přípravy těsta. Přidejte jednotlivé ingredience a následně těsto zpracujte do požadované konzistence. Když je hotové, nastává finální fáze.

Vytvořte bramborové placky s mletým masem a ty orestujte

Nyní vezměte kousek těsta, v dlani z něho vytvořte placku, doprostřed dejte trochu masové náplně a potom uzavřete. Následně obalte v hladké mouce, ze které bude placka mířit přímo na pánev s dostatkem horkého oleje. Smažte je několik minut z obou stran, dokud nebudou mít zlatavou barvu. Následně odložte na papírovou utěrku, která vsákne přebytečnou vlhkost. A potom? Máte hotovo a můžete ochutnávat. Přejeme dobrou chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]