Bramborovou kaši dělá většina lidí špatně. Toto jsou hlavní chyby

Bramborové pyré nebo také bramborová kaše patří k jedněm z nejoblíbenějších příloh na světě. Její velkou výhodou je snadná příprava, avšak přesto to má několik základních pravidel. Zjistili jsme, že některé z těchto pravidel však drtivá většina lidí vůbec nedodržuje! Výsledkem je, že vaše bramborová kaše není taková, jak byste ve skutečnosti toužili, aby byla.

Někdy je to celé špatně už od začátku

Jednou ze základních vlastností bramborové kaše je její jemnost. Čím jemnější bramborová kaše, tím lepší výsledek! Jaké jsou dvě základní chyby, kterých se většina lidí při výrobě bramborového pyré dopouští? Je to zejména:

  • Nakrájení brambor na malé kousky
  • Nesprávné zamíchání kaše

V prvé řadě je však často problém už v tom, že pro zmiňovanou jemnost bramborového pyré jsou zásadní už samotné přísady. Zpravidla totiž většina lidí použije jeden druh brambor, což není úplně optimální. Ideální je použít aspoň dva druhy, které zajistí jemnost bramborové kaše. Kromě toho můžete přidat také sladké brambory, pastinák a tuřín. Výsledkem je, že každá z těchto přísad přidá do pyré speciální chuť.

Chyby, které nikdy nedělejte

Pojďme ale ke dvěma zásadním chybám, které jsme si zmínili výše. Brambory byste rozhodně neměli krájet na malé kousky, protože čím budou menší, tím také absorbují více vody. Ideální tedy je, abyste použili větší kousky brambor a ihned je ponořili do vody, aby nezčernaly.

Další věcí je, že mnoho lidí si myslí, že je úplně jedno, jak bramborovou kaši zamícháte. To však v žádném případě není pravda! Jakmile odfiltrujete přebytečnou vodu, je nutné přidat do hrnce máslo a na něj nalít mléko. Výslednou směs necháte odstát po dobu 3 minut, čímž dojde k úplnému absorbování přísad. Mnoho lidí miluje krémovou bramborovou kaši, abyste jí docílili, můžete tedy ingredience rozemlít v mixéru.