Bublinková fólie jako praktická izolace, díky které lze ušetřit peníze za topení

Bublinková fólie je primárně používána k balení různého zboží. Věděli jste však, že vám dokáže pomoci ušetřit náklady za topení? Ano, je tomu skutečně tak. Něco tak jednoduchého dokážete použít během topné sezony k tomu, abyste ušetřili a měli ve svém domově příjemné klima.

Studený vzduch je váš nepřítel

Co je problémem během topné sezony? Je to studený vzduch, který se dostává do vašeho interiéru. Jak je to možné? Důvodem je špatná izolace. I ta sebemenší škvíra může způsobit, že se chlad dostává do vašeho interiéru. Nejrizikovějším místem jsou hlavně vaše okna. Zvláště, pokud jsou starší, nebo nejsou seřízena, nebo nejsou úplně kvalitně usazena. I když jde jenom o drobnou netěsnost, pamatujte že doma máte přes dvacet nad nulou, zatímco venku může být i dvacet pod nulou. A to už je velký rozdíl, který v blízkosti oken ucítíte.

Bublinková fólie jako pomocník

Jak tedy zajistit, abyste během celé zimy měli doma příjemné klima a zároveň vás to nestálo majlant? Pomůže něco úplně obyčejného, čímž je bublinková fólie. Jak je možné, že je tak efektivní? Je to dáno její strukturou. Je to právě vzduch, který je jedním z velmi dobrých izolantů. Daná fólie ho má uzavřený ve svých jednotlivých částech, a tak vlastně vytváří velmi efektivní a dobrou izolační vrstvu.

Jak na použití?

Jak jsme zmínili, hlavním rizikovým místem je okno. A právě sem je vhodné bublinkovou folii aplikovat. Ideální je nastříhání potřebných velikostí. Ty následně navlhčete trochou vody ze strany, kde jsou jednotlivé bublinky. Touto stranou folii přimáčkněte na okno a chvíli počkejte. Během krátké doby bublinková fólie dokonale přilne a bude držet klidně i celou zimu. A když se začne na jaře oteplovat, stačí ji jednoduše sundat. Stojí to pár korun, máte to hotové za pár minut a až vám přijde účet za topení, budete skákat radostí do stropu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]