Buďte kreativní, ale i při tvoření používejte ochranné brýle a další pomůcky

Fotografie: Kzenon / Shutterstock

Milujete kreativní činnosti? Nebraňte se své představivosti a vrhněte se po hlavě do tvoření. Je jedno, zda si užíváte práci se dřevem a výrobu různých předmětů, realizujete se při přestavbě domova nebo se věnujete jiným tvůrčím činnostem. Než se do nich ale pustíte, pořiďte si ty správné ochranné pomůcky.

Ochrana zraku na prvním místě

Všechny vaše smysly byste si měli hýčkat a starat se o ně. A váš zrak není výjimkou. A přesto se najde spousta kutilů, umělců a dalších kreativců, kteří sice přicházejí do styku s nebezpečnými chemikáliemi, třískami ze dřeva či prachovými částicemi, ale svůj zrak si nechrání. Přitom stačí opravdu málo a můžete si svůj zrak poškodit nebo o něj dokonce úplně přijít. Jak tomu zabránit?

Noste praktické pracovní brýle

Odpovědí je prevence. Noste ochranné pracovní brýle i když si možná myslíte, že to je zbytečné. Není. Zranit své oči si totiž můžete i při takových činnostech, co by vás třeba ani nikdy nenapadlo. Například při opravě domácích spotřebičů, kdy vás může překvapit pružina, která vám vyletí do oka, nebo šroubek, který jste nečekali. Jisté riziko s sebou nese i chemický postřik zahrady, broušení dřeva či zastřihování keřů.

Ochranné i pracovní pomůcky

Nevíte, jaké ochranné pracovní pomůcky si pořídit? Podívejte se pro inspiraci na e-shop Hoffmann Group, kde narazíte na spoustu praktických pomůcek a doplňků, bez kterých se neobejdete. Kromě produktů, co slouží k vaší ochraně, naleznete na jejich stránkách i pracovní nářadí, odborný servis i profesionální poradenství.

Protože na prvním místě by vždy mělo být vaše zdraví, nepodceňujte bezpečnost práce a raději si vždy oblečte takový oděv, který minimalizuje dopad případného zranění.