Čaj z oregana eliminuje infekce dutin, krku a prospěje zdraví díky posílení imunity

Ne všechny zdravotní problémy se musí řešit prášky, když je tu síla přírody. Zkuste čaj z oregana a přesvědčte se. Je velmi silným pomocníkem, který vás zbaví mnoha neduhů. Mnoho lidí ho přitom nezná, jelikož si myslí, že oregano je určené jenom jako přísada do různých jídel. Má však mnoho dalších zajímavých možností využití.

Co vše čaj z oregana dokáže?

Výčet pozitiv je opravdu dlouhý, a tak se dá nadneseně říci, že cokoliv vás trápí, to by měl kvalitní čaj z oregana pomoci vyřešit. Dokáže třeba eliminovat bolesti jak hlavy, tak i zad. Pomáhá v případě infekcí dutin, nebo uší. Je dobrým pomocníkem v případě nachlazení, kašle a rýmy. Také vám umí ulevit od ucpaného nosu.

Hodí se i v případě, kdy je vaším cílem stimulovat chuť k jídlu. Zároveň ale podpoří i váš hubnoucí program. Optimalizuje močení a umí ulevit pálení žáhy. Pokud trpíte únavou, dokážete se jí zbavit. Též umí zmírnit i projevy astmatických záchvatů.

Hodí se, když chcete eliminovat bolest v krku, nebo také prospět svým střevům, ve kterých eliminujete možné parazity. Ženám pomůže v domě menstruace, která bude mít klidnější průběh. Díle umí čaj z oregana snižovat záněty a zlepšovat srdeční funkce. Jak vidíte, pozitiv je více než dost.

Příprava je snadná

Pokud si ho chcete připravit, je to velmi jednoduché. Postačí vám k tomu hrst oregana a dále dvě sklenice vody. To je optimální poměr pro dosažení pozitivních vlastností. Listy zalijte horkou vodou a nechte 5–10 minut louhovat. Pamatujte také na to, že když použijete čerstvé, nikoliv sušené listy, získáte účinných látek mnohem více.

Užívejte každý den

Čaj z oregana lze užívat každý den. Pokud jako prevenci, je vhodné denně vypít právě ony dvě sklenice čaje. Pokud chcete proti problémům bojovat, je dobré dávku zdvojnásobit a udržovat ji po dobu, dokud zdravotní problém nezmizí. Potom už můžete opět snížit množství tohoto nápoje.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]