Čaj z oregana nejen dobře chutná, ale také prospěje hrdlu i nosním dutinám

Čaj je po kávě druhým nejoblíbenějším nápojem. A existuje v mnoha variacích. Čaj z oregana je jednou z nich. Unikátní na něm je hlavně to, že je skvělým pomocníkem v případě zdravotních problémů. Primárně dokáže pomoci, pokud máte problémy s dutinami a s vaším hrdlem.

Čaj z oregana obsahuje mnoho prospěšných látek

Většinou si toto koření dáváte do jídla, pro zlepšení chuti, nebo pro zlepšení aroma. Až zjistíte, co vše může obsahovat čaj z oregana, jistě si ho začnete pravidelně vařit. Díky němu totiž tělu dodáte celou řadu prospěšných látek. Sem se řadí třeba minerály jako draslík, hořčík, železo, vápník a zinek. Dále to jsou i vitamíny, hlavně A, dále také C, nebo vitamín E. Obsahuje i zajímavé množství omega-3 mastných kyselin, nebo řadu antioxidantů, z nichž nejvýznamnější je takzvaný thymol.

Dokáže toho ohromné množství

Zajímá vás, co všechno čaj z oregana dokáže? Už jsme zmínili pozitivní vliv na hrdlo a dutiny. Pokud máte bolesti v krku, ucpaný nos, nebo jste nachlazení, je ideálním pomocníkem. V době chřipkových epidemií je jasnou volbou. Pomáhá však i ženám mírnit menstruační bolesti, zlepšuje trávení mimo jiné i tím, že zlepšuje střeva, stejně jako zmírňuje průběh astmatických záchvatů.

Tím výčet kladů nekončí. Tento čaj umí také velmi dobře stimulovat chuť k jídlu, ale zároveň umí optimalizovat lidskou váhu a pomáhat při dietě. Eliminuje možné výrazné únavové syndromy, stejně jako pomůže, pokud vás pálí žáha. To vše jsou klady tohoto nápoje.

Příprava je velmi jednoduchá

A jak si čaj z oregana připravit? Není to nic složitého. Ideální je použít to sušené. Použijte 2 lžíce, které jsou optimální množství na jeden šálek. Ten následně zalijte vroucí vodou a nechte 5–10 minut louhovat. Nápoj poté vypijte. Jako prevence postačí jeden šálek denně. V případě problémů je na místě dávku lehce zvýšit.