Černobílá kombinace, kde nechybí šmrnc a elegance

O tom, že černá a bílá barva se k sobě hodí, vás nejspíš nemusím dlouze přesvědčovat. Ať už se jedná o oblast módy nebo bytového designu. Nemohu říci, že bych některé z barev dávala větší přednost, protože každá barva si nese své specifické vlastnosti. Některá dokáže mírnit, jiná dokonce povzbudí chuť k jídlu a další zvedne tep.

Byla doba, kdy jsem měla vymalováno oranžově, na zeleno, šedě či dokonce červeně. Samozřejmě, že ne celou místnost. Vždy to byla jedna maximálně dvě stěny, které dominovaly. Nepotrpíte-li si na hrátky s barvami, neznamená to, že čistě bílé stěny nemohou být využity k práci s kreativitou. Pokud umíte malovat nebo máte v rodině někoho, kdo zvládne kreslit na zeď, ale tak aby to mělo hlavu i patu, můžete se pustit do práce. Nejen, že v takové místnosti postačí minimum nábytku, ale dodá to na originalitě.

Kouzlo černé a bílé

Přinášíme vám pár tipů, jak si přikrášlit bydlení pomocí dekoračních barev na stěnu. Malovat se dá i černou pastelkou či fixem. Pastelka však nezaručuje dlouhého trvání a fix obsahuje rozpustná barviva, takže další překrytí barvou by mohlo být značně problematické. Nicméně mnoha lidem to nebrání v tvůrčím tvoření.

Namalovat si můžete police, knihy, dokonce kočku, odkládací stěnu pro kabát. I samotný kabát může být na zeď přikreslený. Sice vás v zimě nezahřeje, ale taková malba vykouzlí úžasnou atmosféru. Že nemáte zrovna finanční prostředky na drahý obraz? Nevadí! Nakreslete si jej přímo na stěnu. Mnohdy postačí předloha, kterou si vytisknete, okopírujete na stěnu a už jen obtáhnete.

Místo malování nalepovací fólie

Pokud nejste zrovna Picasso, nemusíte si zoufat. Dnes se dají sehnat nalepovací fólie, které splní podobnou funkci. Je pravda, že výběr bude velmi omezený a některé typy se neřadí mezi zrovna nejlevnější. Záleží rovněž na tom, jak velkou plochu budete chtít pokrýt. Práce s nalepovací fólií není složitá a přilnavost k povrchu si zajistíte tím, že na ni budete foukat z mírné vzdálenosti horký vzduch (pomáhám si fénem na vlasy). Poté hadříkem fólii uhladíte a hotovo. Žádný nepořádek z barev a proměna interiéru proběhne za mnohem kratší dobu.

Obrázek: pixabay.com