Česnek, zázvor a další běžně dostupné potraviny jsou přírodními antibiotiky a málokdo o nich toto tajemství zná

Trápí vás slabá imunita a lékaři si neví rady? Chodíte často na záchod a nevíte kvůli čemu? Zkuste přírodní antibiotika. Pravděpodobně za tyto problémy budou moci zdravotní komplikace způsobené nezdravým životním stylem nebo nesprávným užíváním léků či doplňků. Máme pro vás seznam pěti báječných přírodních antibiotik, které zaručeně zachovají vaši střevní mikroflóru zdravou. Zároveň se zlepší i váš narušený imunitní systém.

Farmaceutické firmy to nesnáší

V dnešní moderní době vládne světu farmaceutický průmysl. Farmaceutické firmy vyvinuly a stále vyvíjejí celou řadu léků, které mohou pomoci a ulevit od nejrůznějších nemocí a trápení. Naše tělo je ovšem velmi složitý stroj, a tak se občas stane, že po zásahu jednoho léku, mohou nastat komplikace v jiné části těla. Z toho důvodu je lepší zaměřit se na to, co do svého těla pouštíme.

Farmaceutické firmy to nerady slyší, ale pro naše tělo je mnohem lepší užívat přírodní látky než uměle vytvořené. Možná jste ani netušili, že takové přírodní antibiotika mají podobné účinky jako klasické, a navíc nepoškozují střevní flóru a imunitní systém jako klasická antibiotika od lékaře. Zde máme jejich výčet.

Česnek a Echinacea

Prvním přírodním antibiotikem je samozřejmě česnek. Obsahuje velké množství síry a allicinu, který mírní zdravotní potíže, spojené s nachlazením. Má také pozitivní vliv na onemocnění dýchacích cest díky mukolytickým a antiseptickým účinkům. Zmírňuje také infekce, bolesti zubů, artritidu a chronický kašel.

Další možností je přírodní látka zvaná Echinacea. Má v sobě antiseptické, antialergické antibakteriální účinky, které pozitivně ovlivňují imunitní systém. Skvěle působí proti chřipce a respiračním onemocněním.

Manukový med a jadérka grapefruitu

Med, který pochází z Nového Zélandu a Austrálie má antiseptické, antibakteriální účinky. Obsahuje složky, které úspěšně bojují proti infekčním chorobám, včetně pneumonie a bakteriální meningitidy.

Silnou látkou je také extrakt z jadérek grapefruitu. Jadérka tohoto ovoce obsahují bioflavonidy, které bojují s infekcemi močových cest a gastrointestinální traktu. Jsou antiparazitní, protiplísňové a úspěšně bojují proti slabému imunitnímu systému a hormonálním poruchám.

Síla zázvoru

Účinným přírodním antibiotikem je také zázvor. Má antibakteriální a antimykotické účinky, které zabraňují růstu určitých typů patogenních bakterií. Obsahuje gingerol, který účinně bojuje s infekcemi a díky antivirovým účinkům zázvor skvělým bojovníkem proti bolestem žaludku, střev a chřipce.