Chataři na pekáč dají vaječné skořápky a pečou je v troubě. Vědí, že tím konečně vyřeší letitý problém

Fotografie: Depositphotos

Vaječné skořápky jsou často produktem, o němž se člověk domnívá, že nemá žádné další využití. To je ale omyl. Nevyhazujte je ihned do koše, mohou vám ještě hodně posloužit.

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik odpadu vaše domácnost vyprodukuje? Přitom by se dal ještě zužitkovat na spoustu jiných věcí. Málokoho napadne nad každým kouskem odpadu přemýšlet, nač ho ještě použít, ale zkuste to někdy. Například až budete pracovat s vajíčky. Jejích skořápky obvykle letí ihned do koše, ale to je chyba.

Vaječné skořápky mají mnoho využití

Většina lidí pravděpodobně vyhazuje vaječné skořápky do koše, avšak přitom mohou být použity pro spoustu dalších užitečných účelů. Že se nejlépe hodí na velikonoční výzdobu, asi není třeba zmiňovat, to všichni moc dobře vědí, i když není na škodu si to připomenout. Pokud chcete zabavit své děti, vyfouknuté skořápky jsou ideální hračkou, která vás nic nestojí, a ještě zamezíte zvyšování odpadu ve své domácnosti. Ale přečtěte si něco o ještě praktičtějších způsobech.

Zvýšený příjem vápníku

Vaječné skořápky obsahují až 90 % vápníku, takže jejich konzumací můžete získat potřebné množství tohoto minerálu, říká lékař Atli Arnarson. Ano, čtete správně, vaječné skořápky můžete i jíst. Stačí je rozemlít tak, aby byly na prášek, a pak je můžete bez obav použít do jídla. Možná vás i překvapí svou lahodnou chutí.

Fotografie: Pixabay

Trápí vás na zahradě slimáci?

Lze je použít i pro jiné účely. Pokud máte na zahradě problém se slimáky, nasypte skořápky od vajec tam, kde tyto nezvané hosty nechcete. Účel je prostý. Slimákům se budou ostré hrany vaječných skořápek obtížně přelézat. Buď je rovnou usmrtí, nebo si na takové překážky ani netroufnou a polezou o dům dál.

Použijte je pro svou krásu

Pokud dáváte přednost přírodě před chemií, připravte si z vaječných skořápek pleťovou masku. Rozemelte je na prach a smíchejte s vaječným bílkem. Dobře promíchejte, aby se vytvořila pasta, a tu naneste na pleť. Počkejte několik minut, dokud neztuhne, a poté ji smyjte vlažnou vodou. Pleť bude krásně napnutá a zářivá.

Zdroj: Onlinenytt, Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*