Chcete být originální? Pořiďte si kabelku, která vypadá jako kniha!

Chcete i ve společnosti vypadat jako intelektuálka? Toužíte zaujmout své okolí něčím novým, netypickým a originálním, co jen tak někdo nemá? Abyste zapůsobily jako chytrá ženy, která má navíc dobrý vkus, nemusíte ležet hodiny v knížkách a šprtat si do hlavy nejrůznější vědomosti. Stačí si pořídit kabelku, která svým vzhledem vypadá jako kniha. Slyšíte o tomto nápadu úplně poprvé? Nikdy jste se s ničím podobným nesetkali a ani jste neměli to štěstí podobný kousek vidět? Nejde o žádnou novinku. Tyto kabelky jsou populárnípředevším mezi hollywoodskými hvězdami – již od roku 2009, kdy vznikla úplně první kolekce.

Čí to byl nápad?

S tímto originálním nápadem přišla francouzská návrhářka Olympia Le-Tan, jejíž jméno se díky těmto povedeným kabelkám dostalo ještě více do podvědomí. Průkopnicí tohoto módního výstřelku se stala Natalie Portman, která jako úplně první s touto kabelkou vyšla do společnosti a vzala si ji na premiéru svého nového filmu s názvem Černá labuť. Není se čemu divit, že od té doby jsou „kabelkoknihy“ stále oblíbenější. Na červeném koberci se míhá jedna kabelka ve tvaru knihy za druhou, fotoaparáty jen cvakají a hvězdy se pyšní svými úlovky. Pokud byste zatoužili po výrobku přímo od této návrhářky, připravte si slušnou sumu peněz – jedna kabelka vás totiž v přepočtu vyjde na 31.000,-Kč.

Vyrobte si kabelku sami

Za originalitu se platí. Ne každý – spíše jen málokdo – si může dovolit pořídit originál. To ale ničemu nevadí! Pokud se vám nápad líbí, vyrobte si kabelku ve tvaru knihy sami doma. Vytvoření tohoto zajímavého módního doplňku není nijak složitézvládne ho každý – a nezabere ani příliš času. Stačí šikovné ruce, které jsou – alespoň trošičkumanuálně zručné, k tomu špetička trpělivosti a knížka se kouzlem promění v kabelku.

Připravte si:

  • knihu, ze které kabelku vyrobíte – může to být vaše oblíbená či nějaká s pěkným obalem
  • látku – pokud možno nějakou veselou, barevnou a hravou
  • perořízek
  • šicí stroj – lze šít i v ruce, ale je to složitější a rozhodně to zabere víc času
  • sekundové lepidlo
  • stužku, korálky na šňůrce apod. – zkrátka cokoli, z čeho si vyrobíte rukojeti tašky

Pak už jen stačí, najít si na internetu jedno ze šikovných videíje jich tam nespočetpodle kterého si kabelku vyrobíte. 

Kdo by ničil novou knihu kvůli módě?

Nikde není psáno, že kniha, ze které budete svou kabelku vyrábět, musí být nová, čerstvě přinesená z knihkupectví ještě vonící po novotě a nepřečtených listech. Tímto způsobem se dá skvěle recyklovat kniha stará, která je již nějakým způsobem poničená. Nabízí se třeba vaše nejoblíbenější dětská knížka, která vás doprovázela dětskými léty a do které jste třeba umělecky tvořili a pokreslili ji pastelkami. Taková kniha by stejně byla na vyhození, tak proč si kabelku nevyrobit právě z ní?

Obrázek: strangeness-and-charms.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]