Chlapec požádal svou maminku, aby mu do školy začala připravovat 2 svačiny. Jakmile zjistila důvod, dojetím se rozbrečela

Fotografie: Depositphotos

Malý chlapec požádal svou matku, aby mu připravila do školy dva obědy. Chtěl totiž nakrmit svého hladového spolužáka, který neměl žádné peníze.

Každý rodič se snaží svému dítěti dopřát jenom to nejlepší. Když se tak čtrnáctiletý Dylan zeptal své matky, zda by mu mohla připravit do školy dvě svačiny, byl to pro ní celkem šok. Nejprve pozvedla obočí a zeptala se, jestli jsou jeho porce jídla malé. On však odpověděl, že druhá porce není pro něho, ale pro jeho kamaráda, který pravděpodobně nemá žádné peníze, protože si nosí do školy pouze misku s trochou ovoce.

Pyšná matka a nápomocný syn

Mladý Dylan přišel jednoho dne za svou maminkou a zeptal se jí, zda by mu do školy mohla připravit svačinu navíc. „Nejprve jsem z toho byla v šoku, protože jsem si myslela, že mu dávám málo najíst, poté mi ale pověděl něco úžasného. Řekl, že má ve škole spolužáka, který si nosí na jídlo pouze jednu misku s trochou ovoce, a že vypadá hladově,“ sdělila matka v jednom z rozhovorů.

Fotografie: Freepik

„Byla jsem velmi zaskočená, nečekala jsem takové chování od svého malého syna, protože bych si nemyslela, že mu taková věc v jeho letech dojde. Jsem pyšná matka a snažím se, aby byl můj syn odrazem mé výchovy. Navíc později vyšlo najevo, že matka hladového chlapce je samoživitelka, která nedávno přišla o práci.

Dotýká se mě to, protože před několika lety jsme byli se synem také bez domova. Bydleli jsme v autě a Dylana jsem myla na veřejných záchodcích. Navíc jsme neměli žádné jídlo,“ pokračovala hrdě maminka.

Fotografie: Pixabay

Dobročinná sbírka namísto vrácení peněz

Matka Dylana se tedy rozhodla, že bude každý den připravovat svému synovi dva obědy, aby se mohl podělit se svým hladovým kamarádem. Dokonce jim ke svačině přidávala i velmi vtipné povzbudivé poznámky. Když se o tom dozvěděl ředitel školy, pozval si maminku do ředitelny, aby jí osobně poděkoval za pomoc v nouzi. „Nemyslím si, že jsem udělala něco zvláštního, jen jsem se chovala jako člověk,“ odpověděla skromně maminka na otázku ohledně pochvaly od ředitele.

Fotografie: Freepik

Když se matka hladového chlapečka dostala z problémů a konečně se mohla o své dítě postarat sama, chtěla vrátit všechny peníze, které musela matka Dylana utratit za jídlo navíc. Ta však peníze odmítla a raději se rozhodla uspořádat sbírku na pomoc dalším dětem, jejichž rodiny si nemohly dovolit školní stravování. Je opravdu úžasné, jak se někteří lidé snaží pomáhat ostatním, i to po nich nikdo nechce.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]