65letou ženu odrazovali od vysněného těhotenství. To, co se stalo, neočekávala ani v nejdivočejším snu

Fotografie: Depositphotos

Když se žena v 65 letech rozhodne pro další mateřství, mnoho lidí zaujme kritický postoj. To se stalo i v případě Annegret Raunigk z Německa, která však kritiku odmítla a šla za svým přesvědčením.

Annegret je původem z oblasti kolem Berlína a měla za sebou bohatý život s 13 dětmi od pěti různých partnerů. Již v roce 2005 se dostala do mediálního středu pozornosti, když ve svých 55 letech porodila své 13. dítě Leilu. O deset let později se rozhodla uspokojit Leilinu touhu po sourozenci, což vedlo k neobvyklé cestě za umělým oplodněním v Kyjevě na Ukrajině.

Děti mohly být po třech měsících propuštěny

Časem se ukázalo, že Raunigk bude čekat čtyřčata. Přestože se tato miminka měla narodit předčasně, žena byla optimistická a pevně věřila v jejich stoprocentní stav po narození. To se částečně podařilo, přesto však děti Neeta, Bence, Fjonn a Dries strávily první měsíce života na jednotce intenzivní péče v berlínské nemocnici Charité. Po třech měsících byly děti natolik silné, že mohly být propuštěny domů se svou statečnou matkou.

Šla si za svým přesvědčením

I přes veřejnou kritiku zůstala Raunigk neotřesitelná ve svém přesvědčení. Prohlásila, že miluje děti, které ji udržují mladou, a obhajovala své právo žít život podle svých představ. Její filozofie „žít a nechat žít“  se odráží nejen v jejím rozhodnutí mít dítě v pokročilém věku, ale i v celkovém přístupu k životu. Podobnou radost ze svých dětí – v tomto případě adoptovaných – sdílel i pár, o němž jsme psali nedávno na našem webu.

Partnerská dvojice se těšila na první snímky z ultrazvuku. Lékaři jim převrátili životy vzhůru nohama

Má zdravé děti, které ji milují

V roce 2016, v den prvních narozenin čtyřčat, Raunigk sdílela radostnou zprávu o pokroku svých dětí. I přes výzvy a náročnou péči prohlásila, že se cítí dostatečně silná a způsobilá pro výchovu své rodiny. Její odhodlání a optimismus poukazují na nekonvenční rozhodnutí, které nakonec může být pro děti to nejlepší. Na tuto Němku poukázal tehdy i web BBC, a to těsně před zprávou, že bude Annegret očekávat zmiňovaná čtyřčata.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]