Očekávala trojčata a šla na ultrazvuk. Z lékařského pohledu nastala naprosto vzácná situace

Fotografie: Depositphotos

Mladý pár se snažil o početí ihned po svatbě. Roky však ubíhaly a jim se nedařilo. Upnuli se tedy k umělému oplodnění a dnes tvoří velkou rodinu.

Courtney a Philip už byli opravdu zoufalí. Po dětech velmi toužili a po letech neúspěchů se rozhodli podstoupit umělé oplodnění. A zadařilo se jim hned napoprvé. Courtney byla zavedena dvě oplodněná vajíčka. Jedno z nich se však v děloze rozdělilo na dvě, a tak se páru nakonec narodily hned tři děti. To však ještě nebyl konec příběhu.

Po trojčatech se rozhodli pro ještě jednoho potomka

Tato rodina se dostala do televize i zpráv, protože početí jejich potomků a pravděpodobnost, že se něco takového stane v jedné rodině, je mnohem menší než vyhrát ve Sportce. Už první těhotenství, při kterém se jedno ze zavedených vajíček rozdělilo, bylo dost vzácné. Při druhém těhotenství se však stalo ještě něco mnohem méně pravděpodobného.

Když jejich trojčata, dva identičtí chlapci a jedna holčička, trochu povyrostla, rozhodli se jejich rodiče, že by jim pořídili ještě jednoho sourozence. Přece jenom, péče o tři miminka je náročná a představa, že by si napodruhé užili jedno miminko, kterému by mohli věnovat více času, byla pro ně lákavá. Představa o jednom posledním miminku však nemohla být vzdálenější od toho, jak celé druhé těhotenství dopadlo.

Druhé těhotenství bylo naprosto raritní i pro lékaře

Opět se museli s početím obrátit na kliniku umělého oplodnění. Plán byl jasný, bude zavedeno jedno oplodněné vajíčko. A tak se i stalo. Na prvním kontrolním ultrazvuku se však ukázalo něco, co naprosto zmátlo i samotné lékaře. S ničím podobným se totiž dosud ve své praxi nesetkali. V děloze si totiž hověly hned tři plody. Jak je to možné?

Ukázalo se, že ve stejný měsíc, kdy bylo oplodněné vajíčko do dělohy vloženo, se páru podařilo počít i přirozenou cestou. Navíc se jedno z vajíček ještě rozdělilo na dvě, a tak byla další trojčata na cestě. Tentokrát šlo o identické holčičky s jednou sestřičkou. Jejich o sedm let starší sourozenci nejprve na zprávu o trojčatech nereagovali s velkým nadšením. Když však rodiče miminka přivezli z porodnice, bylo vidět, že jsou ze tří malých sestřiček nadšení.

I když starost o malá trojčata a tři starší děti není pro rodiče jednoduchá, vůbec si nestěžují. Roky po dětech toužili, a tak si užívají požehnání, jehož se jim dostalo. S šesti dětmi se však musí zapojit i širší rodina, protože tady se každá volná ruka hodí. Na reportáž o této velké rodině, která je světovou raritou, se můžete podívat níže ve videu.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*