Proměna z malé mořské víly na prince. Chlapec se vzdal svých dlouhých kadeří

Fotografie: ivan krapivin / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Malý chlapec má hřívu, kterou by mu záviděla nejedna žena. Rozhodl se však, že je čas jít na krátko, a tak se svěřil do rukou profesionála. Podívejte se, jak to dopadlo.

K dlouhým vlasům u chlapců nebo mužů se dnes společnost staví spíše tolerantně. Není tedy úplnou výjimkou potkat chlapce s dlouhými vlasy staženými do culíku. Ve videu se však můžete podívat, že vlasy tohoto chlapce nejsou jen dlouhé. Jeho vlnitá a hustá hříva se hned tak nevidí a spíše připomíná vlasy, které bychom čekali na princezně z pohádky. Až by jeden litoval, že půjdou pryč.

Rozdělí mu vlasy do dvou culíků a začne stříhat

Populární syrský kadeřník na svém instagramu nedávno zveřejnil video z opravdu nevídané procedury. Do jeho salonu přišel malý chlapec s hustými dlouhými vlasy. Jeho přání bylo jasné – na krátko. Kadeřník si tak nejdřív s jeho krásnými vlasy hraje a pak je rozdělí do dvou culíků, které ustřihne ve výšce uší.

Chlapec nevypadá, že by ostříhaných vlasů litoval, a hraje si s ustřiženými culíky. Kadeřník mu pak vytvoří krátký vlnitý účes a z roztomilé holčičky je chlapec, kterého byste čekali na fotbalovém hřišti. Z jeho výrazu tváře se dá vypozorovat, že je s touto radikální proměnou velmi spokojený a opravdu si ji užívá. Může mu být kolem šesti let, a tak se zdá, že do školy už chce jít „na kluka“.

Pod příspěvkem s názvem „Sbohem dlouhé vlasy“ se tak rychle začaly objevovat tisíce obdivných komentářů. Většina z nich se shoduje na tom, že chlapec vypadá kouzelně v obou případech. Co myslíte vy? Měl si raději nechat dlouhou hřívu, nebo je pro kluka lepší mít vlasy na krátko, jako má většina ostatních?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mansour & Monzer (@mansor_monzer)

Dlouhé vlasy jako symbol odporu

Dlouhé vlasy u mužů rozhodně nejsou módním výstřelkem, který se poprvé objevil v minulém století. V různých kulturách i dobách je na ně pohlíženo různě. Obecně se dá říct, že byly vesměs symbolem odporu ke stávajícímu systému nebo kulturním konvencím. Třeba ve starověkém Řecku však byly dlouhé vlasy u mužů symbolem bohatství a moci. V evropském středověku se dlouhou hřívou pyšnili svobodní lidé jako germánští Gótové a franští Merovejci.

V kulturní revoluci v 60. a 70. letech minulého století se dlouhé mužské vlasy staly symbolem vzpoury proti kulturní normě. Zcela naopak je tomu však u žen, u nichž byly žádoucí právě dlouhé vlasy. Jejich ostříháním se v minulosti trestalo i některé nevhodné chování. Žena tak byla krátkými vlasy zostuzena před širokým okolím. To platilo do příchodu prvních feministek, které se krátkým sestřihem postavily proti tradičním konvencím.

Zdroj: Parenting

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]