Chlapec z popelnice dnes vlastní firmu za 1 miliardu Kč

Fotografie: VANOCE2022 / Creative Commons / Attribution 3.0

Dítě z popelnice dostalo nejlepší rodiče, které si mohlo přát. Inteligentní a nadaný chlapec se stal milionářem už v 16 letech. Dnes je hvězdnou na poli nových technologií.

Freddie Figgers neměl nejlepší start do života. Jeho matka ho po porodu nechala ležet u odpadkových kontejnerů na Floridě. Jeho budoucí rodiče už měli v péči několik pěstounských dětí, ale rozhodli se, že Freddieho přijmou do své rodiny. Chlapec projevil velké nadání a inteligenci směrem k počítačovým technologiím už v devíti letech. A dnes má jeho firma obrovskou hodnotu.

Matka ho po porodu nechala u popelnic

Freddieho rodiče jednoduše nemohli toto dítě nechat jen tak. O nálezu novorozence u popelnic byli brzy informováni, protože jejich pěstounskou péčí prošlo mnoho dětí. Freddieho se však rozhodli adoptovat jako vlastního syna. Nechtěli ho nechat procházet kolečkem ústavů a pěstounských rodin. Adopce tak byla možnost, jak mu hned od narození zajistit pevné rodinné zázemí.

A nikdy toho nemuseli litovat. Freddie od svých rodičů cítil velkou podporu, i když se brzy musel začít vyrovnávat i se šikanou od spolužáků. Jeho rodiče před ním nechtěli tajit, kde byl nalezen, ani to, že není jejich biologickým dítětem. Musel si tak od ostatních dětí mnohokrát vyslechnout různé přívlastky, které poukazovali na to, že pochází od popelnic.

V devíti letech opravil nefunkční počítač

Freddie byl již od malička mimořádně inteligentní. Poprvé to dokázal v devíti letech. Jeho otec mu koupil starý počítač, protože se ho snažil podporovat v jeho zájmech. Nemohli si však dovolit nový a tento byl z druhé ruky. Jak se ukázalo, počítač nefungoval. Freddiemu se ho ovšem podařilo po nějaké době zprovoznit. A tak se mohl plně ponořit do světa technologií a inovací, který ho fascinoval.

Velkým milníkem pro něj pak byla nemoc jeho otce. Byl už starý a diagnostikovali mu Alzheimera. Často se stávalo, že v noci opouštěl dům, a tak ho potom museli hledat, protože nedokázal najít cestu zpět. Tehdy, v době, kdy mu bylo pouhých 16 let, vyrobil sledovací zařízení, které v sobě mělo zabudovaný mikrofon, GPS a reproduktor. Navíc bylo tak malé, že se dalo připevnit na botu jeho otce. Ten bez bot nikdy ven nevyšel.

Jeho první vynález se prodal za miliony

„Mohl jsem zvednout telefon a říct: ‚Ahoj tati, kde jsi?‘ A on nemusel nic dělat, jen se naklonil a mluvil do své boty a já mohl sledovat jeho polohu. Tento program byl velmi úspěšný a oslovila mě společnost z Kansasu, která ode mě program koupila za 2,2 milionu dolarů,“ vzpomíná Freddie, jak se dostal ke svým prvním milionům.

Ty použil na založení telekomunikační firmy Figgers Communications. Firma má přes 80 milionů zákazníků a její hodnota přesahuje miliardu korun. Freddie má na kontě mnoho technologických inovací, které vymyslel. Mimo jiné je to zařízení, jež začne dobíjet váš mobilní telefon ihned, jak se dostanete do jeho dosahu. Nemusíte tak telefon dávat do nabíječky, ani ho mít položený na dobíjecí desce. Jednoduše se už o nabíjení telefonu starat nemusíte. Stačí být v dosahu tohoto zařízení.

Přemýšlí, jak udělat svět lepší

Dalším jeho vynálezem je vestavěný glukometr v mobilním telefonu, který lidem s diabetem pomáhá s kontrolu krevního cukru. Figgers je však i velmi činný v charitativní oblasti. Do jeho nadace odchází 20 % zisků společnosti a ty se pak rozdělují na projekty, jež pomáhají lide v nouzi, nebo z nich proplácí univerzitní stipendia chudým studentům.

„Rodiče mi ani jednou neřekli, že nejsem jejich dítě. Byli speciální. Byli starší a naučili mě hodnotám ze staré školy. Pomáhat lidem je mou vášní. Když nepracuji, sedím a přemýšlím o další věcech. Přemýšlím, co mohu udělat pro to, aby byl svět lepší,“ uzavírá úspěšný chlapec od popelnic svůj příběh, který ještě neskončil. Možná se tak dočkáme dalších převratných novinek, jež tento mimořádný muž vymyslí.

Zdroj: BBC

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*