Těhulka se na letišti zhroutila a rozplakala. V tu ránu se cizinci odvážili k činu, který by Češi jen tak neudělali

Fotografie: Nikos D. Karabelas / Creative Commons / Attribution 2.0

Cestování s malými dětmi bývá někdy skutečně náročné. Kdo takovou situaci zažil, jistě pochopí tuto ženu i její úlevu, kterou jí poskytli úplně cizí lidé.

Děti mají při cestování často dlouhou chvíli. Nemohou se dočkat, až dorazí do cíle, a po cestě mohou své rodiče někdy dovádět k šílenství. Navíc mají dlouhou cestou narušenou každodenní rutinu, a to jim na pohodě také moc nepřidá. Nezřídka tak projevují svou nelibost tím, že křičí, vztekají se nebo utíkají. Přesně v této situaci se ocitla i žena z tohoto příběhu.

Zlobil tak, že to s ním máma vzdala

Pokusy o uklidnění 1,5letého syna selhávaly. Těhotná maminka, která s malým chlapcem čekala na nástup do letadla, už začala ztrácet trpělivost. Byl neklidný, pobíhal, nereagoval na napomínání. Vrcholem bylo, když se terminál otevřel a oni měli jít nastoupit do letadla. Chlapec se vzepřel a umanul si, že nikam nepůjde.

Vztekal se a nebylo s ním k hnutí. Po několika pokusech to zoufalá maminka vzdala a posadila se zpět na židli. Schovala hlavu do dlaní a začala plakat. Pak se však stalo něco skutečně nečekaného. Celou situaci popsala jedna z přítomných na svém Facebooku. Ačkoliv se stává, že matka, která nezvládne své divoké dítě, je často okolím odsouzena.

Několik cizích žen přišlo zoufalou matku podpořit

Známe ty jednoduché rady. Proč mu nedá na zadek, já bych ho vzala a odvlekla násilím a podobně. V jednu chvíli se v letištním terminálu sešlo více soucitných lidí než kritiků. Bylo tam několik žen, které celou situaci pozorovaly a bylo jim zoufalé maminky opravdu líto. Mezi sebou se vzájemně neznaly.

Přesto asi šest žen nezávisle na sobě vstalo a šly k mamince s dítětem. Klekly si před maminkou do kruhu a začaly zpívat oblíbenou dětskou písničku. Jedna z žen dala chlapci pomeranč, druhá zase vytáhla láhev s pitím a třetí měla v kabelce malou hračku, kterou chlapci dala, aby se zabavil. Byl to neuvěřitelně krásný zážitek.

Podařilo se jim oba dva uklidnit

Žádná z žen situaci nijak nekomentovala. Jednoduše přišly s cílem tyto dva cestující uklidnit a ukázat jim, že nakonec situace není tak zoufalá, jak se jim teď zdá. A zafungovalo to perfektně. Chlapce totiž chování žen velmi zaujalo. Najednou přesunul pozornost od svého vzteku k tomu, co se kolem něj děje. Úplně zapomněl na to, že vlastně nechtěl do letadla.

Jakmile se uklidnil její syn, i maminka viditelně pookřála. Její zoufalství zmizelo jako mávnutím kouzelného proutku. Vstup do letadla byl stále otevřený a chlapec už se nevzpíral, když ho vzala, a odcházeli předložit letenky. Kruh žen se zase v klidu rozešel na svá místa a už o tom vůbec nemluvily. Pisatelka příspěvku zážitek sdílela, protože to pro ni bylo skutečně něco mimořádného, co se nestává každý den.

Fotografie: Freepik

„Navzájem jsme se neznaly, ale sešly jsme se, abychom situaci společně uklidnily. Uvědomila jsem si, že kruh žen, které se sejdou, aby vyřešily nějaký úkol, může zachránit svět,“ svěřila se ke konci příspěvku. Lidé nenechali událost zapadnout, a navíc připojili mnoho děkovných komentářů. Přesně tak by to mělo fungovat. Mít více soucitu i pro ty, které neznáme. Toto gesto nestálo nikoho nic, a přesto ženy změnily zoufalé matce celý den.

Zdroj: Insider