Reakce matky na rozzlobeného syna, který rozbil zrcadlo, je lekcí, kterou dnes každý rodič potřebuje

Fotografie: Depositphotos

Rodičovství je těžké i v těch nejjednodušších situacích, a když se naše děti zlobí je nesmírně těžké ovládnout vlastní hněv a podívat se na věci logicky a pokusit se je vyřešit.

Právě proto se příspěvek na blogu jedné maminky blogerky o tom, jak reagovala na hněv s láskou, když jí syn rozbil zrcadlo, opět stává virálním po celém světě (příspěvek byl původně napsán v roce 2015). Žena, jejíž blog se jmenuje The Majestic Unicorn, ve svém příspěvku sdílela obrázek zrcadla rozbitého na mnoho kousků po celé podlaze – některé drobné střepy, jiné obrovské kusy, ale celkově vypadající jako tvář zkázy.

Vše se občas hroutí

Syn Kathleen Fleming vtrhl do koupelny, rozzlobený z jemu nejlépe známých důvodů, a silně bouchl dveřmi. V důsledku této akce se těžké zrcadlo připevněné na dveřích spadlo na podlahu a okamžitě se roztříštilo na tisíce kousků. Kathleen přiznává, že si nebyla jistá, jak se k synovi postavit, ale když ho slyšela vzlykat, uvědomila si, že ani on takovou reakci nečekal a že ho to velmi rozrušilo.

Kathleen píše, že se zhluboka nadechla, odklidila psa i kočku, aby se nepořezali o střepy a dodala si odvahu a jistotu, aby se s rozzlobeným dítětem vypořádala, a to jen proto, že v tuto chvíli potřeboval ji a její lásku, a ne její hněv. Vzala svého syna do náruče a řekla mu, že ho miluje, že už je v bezpečí, a že je tu s ním. Pak společně rozbité zrcadlo a jeho střepy uklidili.

Fotografie: Depositphotos

Učte děti lásce

Kathleen také říká, že bychom měli využít takových příležitostí k tomu, abychom děti učili o hněvu, který je tak silnou emocí – očišťující a ničící zároveň. Ona se svým synem společně uklidila nepořádek a došla k závěru, že záleží na tom, jak na situace reagujeme, aniž bychom ztratili chladnou hlavu. A nakonec uzavírá velmi silným prohlášením – vzkazuje maminkám, které čtou její příspěvek, aby učily děti o lásce a její síle.

Fotografie: Depositphotos

Kathleen proměnila špatnou zkušenost v něco dobrého. Je skvělým příkladem toho, jak by se rodiče měli se svými dětmi setkávat. I když jsou děti naštvané nebo frustrované. Klid, láska a péče řeší věci úplně jinak, než vztek a křik. Neváhejte a podělte se o příběh Kathleen. Myslíme si, že to může inspirovat mnoho rodičů, aby zkusili podobný přístup.

Zdroj: Majesticunicorn

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]