Chtěla dceři nachystat banán ke svačině. Z toho, co našla, se jí ihned zvedl žaludek

Fotografie: N734LQ / Public domain

Mladá maminka byla opravdu v šoku, když našla na banánu tuto nechutnost. Ještě hůře se cítila, když si uvědomila, že některé banány z tohoto trsu už snědla.

O nepříjemné zkušenosti mladé maminky z Norska informoval web Newly. Chystala se dceři nachystat svačinu, když si všimla, že s banánem není něco v pořádku. Bližší prozkoumání ji vyděsilo. Celý banán pečlivě zabalila do sáčku a odnesla na mráz. Po této zkušenosti jí na další kousky tohoto ovoe přešla chuť. Dodavatel banánů však ujistil, že nehrozí žádné nebezpečí.

Na banánu byl bílý váček

Caroline Nilsen z norského Trondheimu se chystala dceři připravit svačinu. Z lednice vytáhla poslední banán z trsu, který před pár dny zakoupila v místním řetězci. Už se jej chystala oloupat, když si všimla bílého váčku na slupce banánu. Vzala proto vidličku a váček propíchla. Ukázalo se, že pod ním se ukrývají nakladená vajíčka.

Caroline zůstala v šoku a rozhodně se nechystala tento banán použít ke konzumaci. Hned začala vyhledávat na internetu, o co by se mohlo jednat. Snědla jsem nějaké další banány z toho trsu, ale tenhle se nesnědl. Na internetu se doporučovalo zbavit se všeho, co bylo v blízkosti vajíček, a vše dezinfikovat,“ řekla pro norskou TV2.

Matka chtěla nakrmit své děti kukuřičnou kaší. Uvnitř balení našla mrtvou krysu

Ovoce už si bude pečlivě kontrolovat

Celý banán pak pevně uzavřela do sáčku a vynesla jej ven, kde panovaly teploty pod nulou. Ty zabrání případnému vylíhnutí hmyzu či pavouků. Podle fotografií, které zveřejnila, však nejde zcela poznat, o jaký druh živočicha se jednalo. Předpokládá se, že šlo o pavoučí vajíčka. K incidentu se vyjádřila i Anne Victoria Frogner, ředitelka společnosti, jež banány do tohoto řetězce dodává.

Uvedla, že banány rostou v přírodě, a proto se taková situace výjimečně může stát. „Máme přísné postupy a pokyny pro kontrolu a balení našich produktů. Banány procházejí mimo jiné vodní lázní a před zabalením k expedici jsou kontrolovány,“ uvedla pro TV2. Zároveň doporučila, aby zákazníci případně kontaktovali jejich zákaznické oddělení. „Nekontroluji pečlivě ovoce, které jím, ale teď už to budu dělat,“ říká Caroline.

Nutno dodat, že kolem banánů stále kolují historky, které se však nezakládají na skutečnosti. Pověstné špičky banánů mohou lidé konzumovat bez obav. Neobsahují ani larvy pavouků, ani hadí jed. V případě, že se hmyz dostane pod slupku banánu, začne tento brzy hnít. Nikdy se tak na pulty k zákazníkovi nedostane. Na SvětěKreativity jsme také psali o ženě, která si při odstrojování vánočního stromečku všimla stovky pavouků.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]